Reklama

Są pieniądze dla mieleckiego pogotowia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Są pieniądze dla mieleckiego pogotowia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z budżetu państwa przeznaczono 900 tys. zł na dofinansowanie zakupów związanych z działalnością zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego.

W ramach tych środków przekazano kwotę 600 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (po 300 tys. zł) z przeznaczeniem na zakup 2 ambulansów, wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych, natomiast Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku otrzymały po 100 tys. zł na zakup wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych.

– Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu wymaga nieustannych nakładów na funkcjonujący w naszym województwie system ratownictwa medycznego. W zeszłym roku w podkarpackim rejonie operacyjnym zespoły ratownictwa medycznego zrealizowały ok. 149 tys. wyjazdów, przewożąc do szpitali ok. 91 tys. pacjentów. Doposażenie funkcjonujących zespołów jest niezwykle istotne. W  ubiegłym roku, z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ponad 7 mln zł zostało przeznaczone na wydatki inwestycyjne, w tym m.in. na zakup nowych ambulansów – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Ponadto we wszystkich ambulansach zostanie wymieniony sprzęt teleinformatyczny, w tym tablety. Modernizacja wyposażenia ambulansów w tym zakresie rozpocznie się już w tym tygodniu, a jest konieczna w celu zachowania stabilnej pracy i łączności pomiędzy dyspozytornią medyczną a zespołami ratownictwa medycznego.

Od 2016 r. na wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego zostało przeznaczone z budżetu państwa ponad 23 mln zł, co dało możliwość zakupienia 62 ambulansów oraz wyposażenia takiego jak m.in. defibrylatory, respiratory i urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

 

 

 

 

Tak wyglądało Światełko do nieba podczas 31. finału WOŚP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy