Reklama

Ruszył przetarg na remont Przychodni Nr 4 w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Ruszył przetarg na remont Przychodni Nr 4 w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa modernizacja przychodni przy ul. Żeromskiego. Powiat Mielecki wyznaczył zakres planowanych prac i rozpoczął poszukiwania wykonawcy.

Część prac przy przychodni dotyczyć będzie zewnętrznej części budynku. Przychodnię czeka m.in. termomodernizacja, naprawa pokrycia dachu oraz remont schodów.

Wewnątrz ośrodek zdrowia również znacznie się zmieni. Zgodnie z ogłoszonym postępowaniem przetargowym prace obejmą m.in. wykonanie nowych okładzin ściennych i podłogowych, wymianę drzwi i okien czy przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Przebudowany zostanie również parter przychodni, w obrębie którego, po remoncie, swoje siedziby znajdą przychodnie specjalistyczne.

Kolejnym zadaniem wykonawcy będzie budowa bądź wymiana szeregu instalacji: elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji. O tym, kto zajmie się realizacją zadań przekonamy się początkiem maja – nabór ofert potencjalnych wykonawców potrwa bowiem jeszcze do 27 kwietnia.

Przypomnijmy. Remont przychodni, zgodnie z ustaleniami pomiędzy starostwem powiatowym a najemcami, nie zakłóci jej codziennej pracy. Realizacja zadania ma zostać podzielona na dwa etapy, tak, by podczas prowadzenia prac w jednej części ośrodka, umożliwić gabinetom funkcjonowanie i przyjmowanie pacjentów w drugiej części – i odwrotnie. – Chcąc realizować zadanie, musimy podołać temu wyzwaniu. Proszę pacjentów oraz najemców o cierpliwość i zrozumienie. Korzystanie z wyremontowanego obiektu z pewnością wynagrodzi wszelkie niedogodności – podkreśla starosta Zbigniew Tymuła.
Jak dodaje starosta, w najbliższym czasie powiat podejmie prace remontowe również w innych przychodniach. – Początkiem kwietnia podpisaliśmy umowę na budowę wyczekiwanej przez pacjentów windy w Przychodni Nr 1 w Mielcu, przy ul. Sandomierskiej. Prace mają zakończyć się do połowy czerwca – podkreśla.

Inwestycyjny plan na rok 2018 zakłada również rozpoczęcie remontu w popularnej „Piątce” – ośrodku zdrowia na Osiedlu Lotników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE