Reklama

Ruszają darmowe szczepienia dla mieleckich seniorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Freepik.pl

Ruszają darmowe szczepienia dla mieleckich seniorów - Zdjęcie główne

Rusza program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca. | foto Freepik.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dbając o zdrowie mieleckich seniorów, Gmina Miejska Mielec ponownie uruchamia program profilaktycznych szczepień. To szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca.

Adresatami programu są osoby zamieszkałe na terenie miasta Mielca, w wieku 65+, które w dorosłości nie były szczepione przeciw pneumokokom.

Osoby chcące skorzystać ze wsparcia w postaci bonów na szczepienia przeciwko pneumokokom proszone są o kontakt telefonicznym z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Telefony kontaktowe:

  • 17 787 43 82 
  • 17 787 43 93 
  • 17 787 44 03
Otrzymany Bon Zdrowotny można realizować w Przychodni Centrum Medyczne MEDYK ul. Partyzantów 21, 39-300 Mielec.

Na rok 2023 planowanych jest 180 Bonów Zdrowotnych.

Osoby powyżej 65 roku życia powinny w sposób szczególny zadbać o siebie i swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy