Reklama

Rusza program Moja Woda. 5 tysięcy złotych czeka!

Opublikowano: śr, 1 lip 2020 11:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli masz pomysł na zatrzymanie wody na swoim podwórku, ten projekt jest dla Ciebie. Od 1 lipca rusza ogólnopolski program Moja Woda. Można otrzymać 5 tysięcy złotych na inwestycję.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił ogólnopolski program Moja Woda.

Jest to program adresowany do osób fizycznych i dotyczy zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości. Ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. W ramach projektu można sfinansować zakup, montaż, budowę, uruchomienie, instalacji takich jak:

  • przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
  • instalacji rozsączającej, zbiornik retencyjny nadziemny, podziemny, otwarty lub zamknięty, szczelny lub infiltracyjny;
  • elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych lub roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem.

Dotacja w ramach programu Moja Woda nie może być większe niż 80% kosztów kwalifikowanych instalacji wchodzących w skład przedsięwzięcia i jednocześnie nie większa niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Wnioski można składać od 01.07.2020 roku, a więcej informacji można uzyskać od lipca w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie pod numerem 17 852 23 44 lub na stronie https://www.bip.wfosigw.rzeszow.pl. 

Szczegółowy regulamin i opis projektu znajduje się na stronie >>>TUTAJ


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.