Mielczanie, jak co roku, wyruszą w trzech grupach: "16 św. Szymon", "17 św. Rafał" i "18 św. Wojciech". Zapisy trwają do ostatniego momentu. Prawdopodobnie z Mielca na pielgrzymi szlak wyruszy około 500 ludzi. Relacje z wędrówki będzie można znaleźć na oficjalnych kanałach komunikacyjnych Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Reporterzy Korso będą towarzyszyć pątnikom w momencie wyjścia z Tarnowa. Obszerna relacja w następnym wydaniu tygodnika.
Pielgrzymowanie z domu
Jak co roku osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą wybrać formę duchowego pielgrzymowania. - Skoro nie da się być gdzieś ciałem, można być duchem. I to właśnie idea wspomnianego duchowego pielgrzymowania, którą już od sześciu lat realizuje grupa 16. św. Szymona - opowiada nam Pan Wojciech, odpowiedzialny za komunikację medialną grupy św. Szymona.
W trakcie trwania pielgrzymki na stronach internetowych grup pielgrzymkowych, a także na oficjalnych kanałach społecznościowych, będzie można oglądać relacje fotograficzne z każdego dnia pielgrzymki. - Warto więc dołączyć do wędrowców, którzy oprócz swoich, przyjmą każdą nadesłaną intencję i z pokorą w sercu będą prosić Matkę Bożą o wysłuchanie i potrzebne łaski. Każdy, kto ma swoje intencje, może je przekazać pielgrzymom poprzez formularz na stronie internetowej naszej grupy nr 16 - dodaje.
Po co idą?
Pielgrzymi na tak zadane pytanie odpowiadają najczęściej: Aby upaść przed obliczem Maryi i w tej krótkiej chwili powierzyć jej wszystko: trudy, cierpienia, radości i blaski nie tylko mijających dni, ale całego życia. Idzie się także po to, aby wstać i idąc dalej przez życie, mierzyć się z codziennością, ale już nie samemu.
Piesza Pielgrzymka Tarnowska nieustannie z roku na rok cieszy się ogromną popularnością. Warto dodać, że pielgrzymowanie w diecezji tarnowskiej zaczęło się właśnie od Mielca. To grupa św. Szymona z Mielca rozpoczęła ten szlak, uczestnicząc w pielgrzymce z Rzeszowa. Rok później zainaugurowano diecezjalną pielgrzymkę z Tarnowa.