Reklama

Rusza Bon Zdrowotny dla mieleckich seniorów

Opublikowano:
Autor:

 Rusza Bon Zdrowotny dla mieleckich seniorów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca.

Osoby powyżej 65 roku życia, powinny w sposób szczególny zadbać o siebie i swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, COVID 19 bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę).

Gmina Miejska Mielec ponownie uruchamia  „Program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca”. Adresatami programu są osoby, zamieszkałe na terenie miasta Mielca w wieku 65+ i które w dorosłości nie były szczepione przeciw pneumokokom. Osoby, które wyrażą chęć i zgodę na udział w programie,  zostaną przebadane przez lekarza, który podejmie ostateczną decyzję w kwestii podania szczepionki.

Osoby chcące skorzystać ze wsparcia w postaci bonów  proszone są o kontakt telefonicznym z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Mielcu. W celu zapisania należy zadzwonić od 31 marca 1 kwietnia w godzinach od 7:30 do 15:30 na numery: 

  • 17 787 43 82 lub
  • 17 787 43 93 lub 
  • 17 787 44 03
 

Po otrzymaniu Bon Zdrowotny należy realizować w Przychodni  Centrum Medyczne MEDYK ul. Partyzantów 21, 39-300 Mielec.

Na rok 2022 planowanych jest 200  Bonów Zdrowotnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy