Reklama

Rozpoczęło się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Opublikowano:
Autor:

Rozpoczęło się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiedz osobie obok: dobrze, że jesteś! Takie polecenie postawił uczestnikom 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych ks. abp Adam Szal podczas homilii rozpoczynającej FSM w Kalwarii Pacławskiej. Podkreślił, jak ważna jest obecność drugiego człowieka.

Od rana, na co dzień spokojne wzgórze, zaczęło wypełniać się młodzieżą. Co roku początek Spotkania wiąże się z witaniem dawno niewidzianych przyjaciół i radością z bycia na FSMie – czasie modlitwy i zabawy. Uczestnicy rozstawili namioty i udali się na pierwszy punkt programu, którym tradycyjnie jest msza. Tegoroczny FSM otworzył patron honorowy, ks. abp Adam Szal. Jednoznacznie odnosił się do tematu Obecność.
Ponad to 
Wy młodzi obecni tutaj jesteście dowodem na to, że Chrystus żyje. Potrzeba dzisiaj, aby usiąść u stóp Pana. Módlcie się za swoich rówieśników, których tutaj z nami nie ma, żeby i oni mogli poznawać Chrystusa – mówił hierarcha. 

Następnie rozpoczęła się adoracja w kaplicy św. Rafała, gdzie potrwa aż do końca Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

Dzień zakończył pierwszy koncert 32 FSMu. Na scenie wystąpił ze swoim rockowym brzmieniem zespół Porozumienie. Uczestnikom nie był straszny deszcz – był to idealny moment na integrację i wspólną zabawę. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE