Reklama

ROZMOWY Z KORSO: Legendarny samolot AN-2 zyskał nowe barwy [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

ROZMOWY Z KORSO: Legendarny samolot AN-2 zyskał nowe barwy [VIDEO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Renowacja samolotu AN-2 znajdującego się na wjeździe do Mielca od strony Tarnowa to projekt złożony w zeszłym roku w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Na temat inicjatywy dla KORSO.pl opowiada Wacław Świerczyński z Rady Osiedla Kilińskiego.

 

Projekt lokalny, którego wnioskodawcą był Wacław Świerczyński, obejmował między innymi czyszczenie konstrukcji oraz odmalowanie samolotu farbą antykorozyjną. Uzyskując poparcie mieszkańców Mielca podczas głosowania, projekt został zakwalifikowany do realizacji i uwzględniony w budżecie miejskim na 2020 rok.

Na temat całej inicjatywy mówi Wacław Świerczyński, przewodniczący Rady Osiedla Kilińskiego.


Barwy samolotu są odwzorowaniem kolorów oryginalnego samolotu AN-2, który w 1997 roku okrążył ziemię. Członkami załogi byli wówczas Waldemar Miszkurka – I pilot, Andrzej Szymański – II pilot oraz Bogusław Gajek – mechanik pokładowy.


Samolot poza odmalowaniem zyskał także logotyp Miasta Mielca, logo PZL Mielec oraz logo z okazji 550-lecia lokacji miasta Mielca. Wykonane zostały także napisy na boku samolotu od strony wjazdu do Mielca – „Mielec wita” i od strony wyjazdu z naszego miasta „Do zobaczenia”. Naprawione zostało także poszycie samolotu przy drzwiach.

 


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE