Reklama

Rondo przy bramie SSE będzie nosić imię Tadeusza Ryczaja

Opublikowano:
Autor:

Rondo przy bramie SSE będzie nosić imię Tadeusza Ryczaja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku miesięcy trwa dyskusja na temat tego, jakie imię powinno nosić rondo na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Wojska Polskiego, tuż przy bramie głównej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Padły dwie propozycje: Tadeusza Ryczaja i Stefana Bastyra.

Pod tą pierwszą propozycją podpisała się większość przewodniczących rad mieleckich osiedli. Drugą zgłosił radny miejski, Marek Zalotyński.

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta temat nadania rondu imienia jednego z dwóch wielkich mielczan wywołał długą i ożywioną dyskusję.

Marek Zalotyński podkreślił, że kpt. Stefan Bastyr jest postacią, która łączy i nie jest w żaden sposób kontrowersyjna. Co więcej, stanowi upamiętnienie wszystkich osób związanych z lotnictwem. Zaapelował, by nie przeprowadzać głosowania w atmosferze konfliktu.

Głos zabrał również Czesław Kolisz. Stwierdził, że Tadeusz Ryczaj był człowiekiem genialnym, który sam doszedł do wszystkiego, dla którego najważniejsze były wszelkie sprawy społeczne.

 Radosław Swół zauważył, że radni tracą dużo czasu i energii na wybór odpowiedniego imienia, a dla mielczan ważniejsze są inne sprawy.

- Nieważne jakie rondo  będzie miało imię, nie będzie się po nim jeździło od tego lepiej ani gorzej - stwierdził.

Zbigniew Nowakowski przedstawił propozycję - jak to nazwał -  salomonowego rozwiązania, czyli nazwania ronda obok Bramy SSE imieniem Tadeusza Ryczaja, a ronda obok ARP - imieniem Stefana Bastyra. Droga obok Agencji Rozwoju Przemysłu należy jednak do powiatu, nie miasta.

W wyniku głosowania 14 radnych zagłosowało za nazwaniem ronda im. Tadeusza Ryczaja, 7 było przeciw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE