Reklama

Śmierć na komendzie policji w Kolbuszowej. Minął rok, jakie wyniki kontroli?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Śmierć na komendzie policji w Kolbuszowej. Minął rok, jakie wyniki kontroli? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypomnijmy. Niedziela, 7 czerwca, 2020 roku, godz. 1.20. W Komendzie Powiatowej Policji Kolbuszowej pojawia się Wojciech W., mieszkaniec Kolbuszowej. Jest agresywny, krzyczy i kopie w drzwi, atakuje jednego z policjantów, rzucając w niego krzesłem. Do 42-latka natychmiast wybiegają inni funkcjonariusze i starają się go obezwładnić. Wojciech W. umiera w poczekalni kolbuszowskiej komendy. Co wykazała kontrola?

- W związku z wydarzeniem nadzwyczajnym, do którego doszło na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej 7 czerwca 2020 roku, zostało przeprowadzone zarówno niezależne śledztwo jak również postępowanie wyjaśniające przez funkcjonariuszy Biura Kontroli Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Kontroli KWP w Rzeszowie - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej.

W obydwu przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości w czynnościach podejmowanych przez policjantów kolbuszowskiej jednostki. Wnioski z postępowania wyjaśniającego wskazały na zasadność zamontowania kamer w poczekalni i korytarzu budynku KPP w Kolbuszowej. Zgodnie z zaleceniami zostały zainstalowane. 

- Wnioski pokontrolne nie wskazały natomiast na konieczność modyfikacji sposobu umocowania krzeseł w poczekalni budynku ani też opracowywania dodatkowych procedur, z uwagi, iż  zasady i procedury postępowania w podobnych sytuacjach znajdują unormowanie w obowiązujących już przepisach prawnych - dodaje oficer prasowy.

 W piątek (12 listopada) Marta Pętkowska, rzecznik prokuratury w Przemyślu poinformowała, że termin posiedzenia w sprawie zażalenia na postanowienie o umorzeniu wyznaczono na 1 grudnia 2021. O sprawie zadecyduje sąd. Do tematu będziemy wracać. 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy