Reklama

Rewolucja w miejskiej komunikacji

Opublikowano:
Autor:

Rewolucja w miejskiej komunikacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko trzy linie podstawowe o dużej częstotliwości kursów, pięć linii uzupełniających i jedenaście zindywidualizowanych – tak ma wyglądać miejska komunikacja publiczna w naszym mieście po gruntownej reorganizacji przygotowywanej przez magistrat. Autobusy MKS nie będą już obsługiwać aż 18 dotychczas istniejących tras związanych głównie z obsługą ościennych gmin.

Wykonana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Mielcu analiza funkcjonowania komunikacji publicznej w naszym mieście wskazuje na potrzebę wprowadzenia zasadniczych zmian w mieleckim MKS-ie. Mają one spowodować poprawę jakości świadczonych usługi przyczynić się do  poprawy efektywności funkcjonowania  tej spółki.

Audyt mieleckiej sieci komunikacyjnej, oparty na kompleksowych badaniach marketingowych przeprowadzonych w kwietniu 2016 r., wykonała wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting. 
Ewenement w skali kraju

Od lat funkcjonuje w Mielcu system komunikacji miejskiej składający się z wielu linii o dość ograniczonej liczbie kursów. Podczas wspomnianych badań marketingowych, sieć połączeń w naszym mieście tworzyło aż 37 dziennych linii, w tym 22 linie miejskie i 15 linii podmiejskich. Okazuje się, że taki model funkcjonowania publicznych przewozów niezbyt dobrze zdaje egzamin.

Badania wykazały, że w skali dnia powszedniego popyt na usługi komunikacji miejskiej w Mielcu ukształtował się poniżej progu, przy którym rozważa się całkowite zaprzestanie świadczenia usług przewozowych. Poniżej wskazanego poziomu granicznego uplasowało się aż 18 z 33 linii, a więc ponad połowa. Ten wynik to zdaniem badających ewenement w skali kraju. Zarejestrowana miesięczna liczba osób korzystających z przejazdów MKS -em – 176 115 pasażerów – stanowiła równowartość jedynie 2,12 przejazdów komunikacją miejską przeciętnego mieszkańca obsługiwanego obszaru w skali miesiąca. 

Więcej w 46 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE