Reklama

Reprezentacja Mielca zdobyła tytuł Mistrza Polski

Opublikowano:
Autor:

Reprezentacja Mielca zdobyła tytuł Mistrza Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 20-22 września br. w Poznaniu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego. Zwycięzcami zostali nauczyciel i absolwent mieleckiego ZST.

Miasto Mielec reprezentowały dwie załogi Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego, w tym drużyna w składzie: Andrzej Wyzga (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu) i Mateusz Machnik (absolwent ZST z 2013 r. w zawodzie technik pojazdów samochodowych).

Zawody przedmedycznego ratownictwa drogowego składały się z sześciu konkurencji, na które składały się: test wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisów ruchu drogowego, trzy pozorowane wypadki drogowe, resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonywana na fantomie elektronicznym oraz jazda sprawnościowa samochodem (próba Stewarta).

W klasyfikacji generalnej zawodów Mistrzami Polski Ratowników Drogowych PZM została załoga: Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik. Jednak to nie koniec sukcesów. Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik, wspólnie z drugą załogą Automobilklubu Mieleckiego– Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej -Zdun, wywalczyli również Mistrzostwo Polski w klasyfikacji klubowej (Automobilklub Mielecki) oraz w klasyfikacji okręgowej (Okręg Rzeszowski PZM).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE