Reklama

Remont w I LO. Zmiany na parterze i dziedzińcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zlikwidowano bariery architektoniczne występujące dotychczas w obrębie parteru. Ta część placówki stała się obiektem dostosowanym do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szkoła poprawiła swoją dostępność m.in. poprzez przebudowę głównego wejścia oraz montaż automatycznych drzwi przesuwnych i platformy schodowej. Ważnym elementem prac podnoszącym komfort i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych była także wymiana posadzek na antypoślizgowe na całym parterze (zarówno na korytarzach, jak i w salach lekcyjnych), a także przebudowa toalet.

Zakres robót objął dodatkowo wymianę stolarki drzwiowej i lamp oświetleniowych, montaż sufitu podwieszanego, malowanie pomieszczeń oraz przebudowę portierni.

Prace kosztowały 776 992,12 zł. Zostały dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kolejną ważną inwestycją, realizowaną w obrębie placówki, jest odnowa szkolnego dziedzińca. To zadanie warte 427 tys. złotych, finansowane ze środków I Liceum Ogólnokształcącego oraz Medyczno–Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dzięki pracom, które zakończyć się mają jeszcze w październiku, przyszkolny teren zyska zupełnie nowy wizerunek i funkcje. Jego zagospodarowanie obejmie m.in. budowę chodników i placów, remont ogrodzenia, montaż stojaków na rowery, montaż donic i koszy, nasadzenie drzew i krzewów oraz nawadnianie terenów zielonych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy