Reklama

Remont ulic Wojska Polskiego i Przemysłowej. Czy wykonawca zdąży w terminie? [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: pt, 5 cze 2020 09:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są już kładzione pierwsze warstwy asfaltu na remontowanych ulicach Przemysłowej i Wojska Polskiego w Mielcu. Prace są zaawansowane w 60 procentach i powinny zostać zakończone do końca sierpnia. Czy wykonawca zdąży w terminie? Dlaczego remonty dwóch ulic prowadzone są jednocześnie? Czy nie dało się ich rozłożyć w czasie, aby były mniej uciążliwe dla mieszkańców? Na te i inne pytania odpowiadają władze powiatu mieleckiego.

Za niespełna 3 miesiące ma zakończyć się od dawna oczekiwany remont ulicy Wojska Polskiego. Postęp prac na tej ważnej inwestycji oceniał Stanisław Lonczak – Starosta Mielecki.


Staroście towarzyszył Maciej Jemioło, członek zarządu powiatu odpowiadający m.in. za przygotowanie i realizację inwestycji drogowych oraz Jacek Krzyżewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Wszyscy wizytujący plac budowy ocenili, że postęp prac odbywa się zgodnie z harmonogramem i nie ma obaw co do przekroczeń przyjętych terminów.


Podpisana we wrześniu ubiegłego roku umowa zakładała wsparcie tej inwestycji kwotą 6 277 524  zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część - 4 185 010 zł to wkład własny Powiatu Mieleckiego. Zgodnie z zawartą umową remont ulicy Wojska Polskiego winień się odbyć w okresie 12 miesięcy od daty jej podpisania.


- Zakres prowadzonych prac oraz odbywająca się równolegle wymiana instalacji znajdującej się tam infrastruktury technicznej nie pozwala na koncentrację tych zadań w krótkim okresie czasu. Poza tym prace te muszą się odbyć w określonej sekwencji czasowej. Każda wymiana instalacji biegnącej pod pasem drogowym musi nastąpić przed ostatecznym – finalnym remontem nawierzchni drogowej - przekazuje mieleckie starostwo.

Zapraszamy do obejrzenia video z placu budowy wraz z wypowiedziami wizytujących osób oraz naszej galerii zdjęć

PRZECZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.