Reklama

Remont ul. Wojska Polskiego. Kiedy koniec?

Opublikowano: czw, 9 lip 2020 12:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont ulicy Wojska Polskiego wchodzi w ostateczną fazą. Kończą się ziemne roboty instalacyjne, trwają przygotowania do ułożenia nowej nawierzchni.

Termin realizacji remontu ulicy Wojska Polskiego - drogi powiatowej Nr 1141R określony został umową, jaka została zawarta we wrześniu 2019 na okoliczność otrzymanej dotacji na ten cel. Zakładała ona wsparcie tej inwestycji kwotą 6 277 524 PLN z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część w wysokości 4 185 010 PLN to wkład własny Powiatu Mieleckiego.

Zgodnie z umową remont ulicy Wojska Polskiego winien się odbyć w okresie 12 miesięcy od daty jej podpisania. Zakres prowadzonych prac oraz odbywająca się równolegle wymiana instalacji znajdującej się tam infrastruktury technicznej nie pozwala na koncentrację tych zadań w stosunkowo krótkim okresie czasu. Poza tym prace te muszą się odbyć w określonej sekwencji. Każda wymiana instalacji biegnącej pod pasem drogowym musi nastąpić przed ostatecznym – finalnym remontem nawierzchni drogowej.

Podmioty współpracujące w tym zakresie z głównym wykonawcą zapewniają, iż układane obecnie instalacje pozwolą zabezpieczyć przyszłe zapotrzebowanie na poszczególne media z dużym wyprzedzeniem, bez konieczności prowadzenia dodatkowych prac ziemnych i kolejnych utrudnień w ruchu lub konieczności kolejnego zamknięcia ulicy. Do zakończenia inwestycji pozostało już niewiele czasu. Wkrótce powinny ustąpić obecne niedogodności transportowe.

 


Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Czytelnik

    Ogromny plus za jakość zdjęć!