Reklama

Rekordowe dofinansowanie dla Borowej. Rusza budowa

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W centrum Borowej powstanie dwa kilometry nowych dróg wraz z chodnikami. To wszystko dzięki zdobytemu ogromnemu dofinansowaniu.

W związku z zatwierdzeniem przez Prezesa Rady Ministrów listy zadań z rządowego programu "Fundusz Dróg Samorządowych", gminie Borowa została przyznana dotacja na przebudowę drogi gminnej Borowa - Rynek - Magazyny oraz dróg wewnętrznych nr 11 i nr 12 w miejscowości Borowa. Kwota dofinansowania wynosi ponad 2,3 miliona złotych. Inwestycja będzie realizowana od października do lipca przyszłego roku.

19 września w Urzędzie Gminy Borowa na oficjalnym spotkaniu przedstawiciela firmy BRUK-DAR - Dariusza Skawińskiego, wójta gminy Stanisława Mieszkowskiego, skarbnika Wiesława Kozdęby oraz kierownika referatu – Bogusława Gaździaka została podpisana umowa na wykonanie prac.

- Centrum Borowej bardzo się zmieni, na tak dużą inwestycję drogową czekaliśmy wiele lat. Mieszkańcy są zadowoleni, że drogi tłuczniowe, którymi się teraz poruszają, zmienią się w asfaltowe ulice z chodnikami - mówi Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa.

Wartość inwestycji o łącznej długości 1996 m dróg wraz z budową chodników i kanalizacji deszczowej wynosi ponad 3,3 miliona złotych. Fundusze pochodzą z rządowego programu "Fundusz Dróg Samorządowych" oraz z pieniędzy własnych gminy Borowa.

23 września wójt gminy otrzymał z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart symboliczny czek na przebudowę dróg w centrum wsi Borowa. 

Dzisiaj nastąpiło przekazanie placu budowy firmie BRUK-DAR. Prace rozpoczną się zapewne w przyszłym tygodniu. - Mieszkańców oraz użytkowników dróg prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - przekazują urzędnicy gminni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE