Reklama

Referendum nie będzie

Opublikowano:
Autor:

Referendum nie będzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele Stowarzyszenia Podkarpacki Rzecznik Pacjenta informują, że zawiesili akcję zbierania podpisów zmierzającą do odwołania Rady Powiatu Mieleckiego. Jak sami przyznają, jest to efekt uzgodnień z przedstawicielami władz wojewódzkich PiS. Tej informacji nie potwierdza Mateusz Kutrzeba, sekretarz partii.

Część załogi szpitala powiatowego, a także przedstawiciele Stowarzyszenia "Podkarpacki Rzecznik Pacjenta" kilkanaście tygodni temu ogłosili, że chcą odwołać ze stanowiska starostę mieleckiego Zbigniewa Tymułę. Uznali, że starosta działa na szkodę szpitala. Sprawa szokowała opinię publiczną, bo została ogłoszona w momencie zakończenia sporu zbiorowego w szpitalu. Przedstawiciele organizacji związkowych szpitala, którzy popierali tę akcję, mówili nam wtedy, że są to zupełnie dwie odrębne sprawy. Chęć odwołania starosty argumentowali m. in. tym, że Zbigniew Tymuła, zdaniem protestujących, od dłuższego czasu działa na niekorzyść szpitala. Podnoszono argumenty, że zarządza szpitalem z drugiego fotela.

Ponieważ nie można odwołać samego starosty, jego przeciwnicy mówili o odwołaniu całej rady powiatu. - Przyjmując argument, że do wyborów samorządowych pozostał jedynie rok, przeprowadzenie obecnie wyborów przysparzałoby wspólnocie samorządowej dodatkowych kosztów, a utrudnieniu mogłyby ulec procedury finansowania z funduszy unijnych, postawiliśmy jednak  swoje warunki. Otrzymaliśmy obietnicę, że jeśli prokuratura z mało wiarygodnych powodów, nasuwających podejrzenie o polityczną motywację, odmówi wszczęcia lub umorzy postępowanie w sprawie pożyczki-kredytu w mieleckim szpitalu, zostaną podjęte stosowne kroki celem skontrolowania i objęcia nadzorem postępowania. Jednocześnie zastrzegamy sobie, że w zbliżającej się  kampanii wyborczej rozliczymy obecne władze powiatu z poczynań w mieleckim szpitalu, które uważamy za szkodzące interesom społeczności lokalnej i samemu szpitalowi - czytamy w oświadczeniu przedstawicieli  inicjatywy referendalnej.

Więcej w 36 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE