Reklama

Ranking Perspektyw 2022. Najlepsi w powiecie mieleckim 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KORSO

Ranking Perspektyw 2022. Najlepsi w powiecie mieleckim  - Zdjęcie główne

foto archiwum KORSO

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już wyniki corocznego rankingu Perspektywy. Wśród najlepszych liceów i techników znalazły się też mieleckie szkoły. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty piąty. 

– Wszyscy jesteśmy dziećmi Pitagorasa, więc działają na nas liczby – zauważył Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych, odnosząc się do 25 lat istnienia Rankingu Liceów i Techników Perspektyw. – Fakt, że pracujemy nad tym zestawieniem szkół już od ćwierć wieku, oznacza, że nasz ranking się obronił, jest potrzebny. Potrzebują go szkoły, ponieważ stanowi potwierdzenie ich dobrej pracy, potrzebują go uczelnie, potrzebują go wreszcie sami uczniowie, ich rodzice czy dziadkowie, bo ułatwia wybór.

Nawiązując do tych słów, dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, zauważyła: – Nasz ranking jest o wyborach edukacyjnych. I rok 2023 też jest o wyborach: edukacyjnych, ale i życiowych, politycznych, klimatycznych czy technologicznych. Dlatego już dziś warto się zastanowić, jakiej edukacji chcemy. W Perspektywach stoimy po stronie edukacji otwartej, europejskiej, mądrej i świadomej wyzwań współczesnego świata. I właśnie jednym z czynników takiej edukacji jest nasz ranking.

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

Ranking Techników

Liderem w prestiżowym rankingu techników Perspektyw w powiecie mieleckim okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

- Z ogromną dumą i radością chcemy podzielić się z Wami informacją, że w tegorocznym Rankingu Techników, co roku publikowanym przez Perspektywy, zajęliśmy  pierwsze miejsce w powiecie mieleckim, 14 w województwie, 224 w Polsce, zdobywając SREBRNY znak jakości! - powiedziała nam dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu Marta Mysona.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to:

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20%),
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%),
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%)
  • wyniki egzaminu zawodowego (30%). 
- Gratulacje dla kadry nauczycielskiej oraz uczennic i uczniów, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia!  - dodała dyrektor ZSE w Mielcu.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking nie uwzględnia natomiast wyników matury międzynarodowej.

Tak wypadły technika z powiatu mieleckiego:

  •  Technikum nr 1 (ZSE im. bł. ks. R. Sitki) 224. miejsce w kraju, 14. w województwie i srebrny znak 
  • Technikum nr 3 (ZST)  294. miejsce w kraju, 23. w województwie i srebrny znak

Ranking Liceów

Liderem w prestiżowym rankingu liceów Perspektyw w powiecie mieleckim okazało się II LO w Mielcu, które już od wielu lat plasuje się na tej pozycji. 

- Najbardziej nas cieszy to, że co roku znajdujemy się w tym rankingu i co roku jesteśmy w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół na Podkarpaciu. Te wyniki potwierdzają to, że dobrze pracujemy z młodzieżą, że to, co robimy, jest dobre, fajne i w dobrą stronę idziemy. Rankingi na przełomie 10 lat mogą potwierdzić to, że cały czas utrzymujemy ten dobry, wysoki poziom. Cieszymy się również, że nasza szkoła może się pochwalić Złotym Znakiem Jakości, to także jest dla nas bardzo ważne  - powiedział Zbigniew Rzeźnik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Tak wypadły licea z powiatu mieleckiego:

  •  II LO im. Mikołaja Kopernika Mielec 151. miejsce w kraju, 6. w województwie i złoty znak
  • I LO im. Stanisława Konarskiego Mielec 498. miejsce w kraju, 23. w województwie i srebrny znak
  • V LO Mielec 910. miejsce w kraju, 61. w województwie i brązowy znak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy