Reklama

Ranking Gmin Podkarpacia 2021. Jak wypadły gminy z powiatu mieleckiego?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podobnie jak co roku, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie, zorganizowali kolejną, dziewiątą już edycję konkursu Ranking Gmin Podkarpacia. W tym roku nagrodzili gminy wyróżniające się rozwojem społeczno-gospodarczym według danych statystyki publicznej za rok 2020.

Liderów Rankingu Gmin poznaliśmy podczas Konferencji „Perspektywy oraz wyzwania planowania i zagospodarowania przestrzennego. Efektywność w finasowaniu rozwoju JST” organizowanej 16 grudnia br. w sali konferencyjnej BB Hotel Centrum w Rzeszowie. 

Ideą Rankingu jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. podkarpackiego. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2020 zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Ocenę oparto o m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

- Naszą intencją jest, aby Ranking Gmin Podkarpacia, organizowany corocznie, stał się przedsięwzięciem o szczególnym znaczeniu dla województwa, wprowadzając do publicznej debaty zasadę oceny samorządów przy pomocy wskaźników liczbowych. Sądzimy, że nasz Ranking, dzięki przeprowadzonej bezstronnej analizie statystycznej wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń samorządowych, które przyczyniają się do dyskusji zarówno nad bieżącymi jak i strategicznymi kierunkami rozwoju całego regionu. - możemy przeczytać na oficjalnej stronie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

 Tegorocznym laureatem Rankingu Gmin Podkarpacia została Gmina Solina. Drugie miejsce zajęła Gmina Cisna, a trzecie Gmina Miejska Mielec.

 

 

W rankingu wzięło udział 154 gminy z woewództwa podkarpackiego. Na 20 miejscu uplasowała się gmina wiejska Mielec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy