Reklama

Radomyślanka nie dała się oszustom!

Opublikowano:
Autor:

Radomyślanka  nie dała się oszustom!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanka powiatu mieleckiego nie uległa oszustom podającym się za policjanta i prokuratora. Nie dała się oszukać i całą sprawę zgłosiła na policję. Oszuści nie uśpili jej czujności dzięki informacjom przekazanym przez policjantów na spotkaniach w ramach programu "Bezpieczny Senior".

Wczoraj do 74-letniej mieszkanki Radomyśla Wielkiego, zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera z banku. Zapowiedział, że wybiera się do kobiety w celu załatwienia formalności związanych z posiadanym przez nią rachunkiem oszczędnościowym. Kilka minut później telefon zadzwonił drugi raz. Rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP.

Poinformował seniorkę, że prowadzona jest „tajna operacja”, w celu ujęcia oszusta podającego się za bankowego kuriera i potrzebne są pieniądze. Polecił kobiecie zrobienia przelewu na wskazane konto w kwocie 45 tysięcy złotych.

Aby uwiarygodnić swoją historię kazał 74-latce, nie odkładać słuchawki i wybrać nr 997. Wówczas w słuchawce odezwał się kolejny mężczyzna, przedstawiając się jako prokurator generalny. Kobieta miała dokładnie wypełnić polecenia policjanta. Rozmówcy kategorycznie zabronili jej kontaktowania się z kimkolwiek i ujawniania treści rozmowy. Rzekomy policjant zaoferował nawet zmówienie taksówki, która szybko miał przewieść kobietę do banku.

Mieszkanka Radomyśla Wielkiego od razu zorientowała się, że rozmawia z oszustami. Scenariusz całej rozmowy przebiegał dokładnie w taki sposób, jaki był przekazywany przez policjantów podczas spotkań w ramach programu „Bezpieczny Senior”, w których kobieta uczestniczyła. Dlatego nie wykonała przelewu, tylko szybko zgłosiła się w Komisariacie Policji w Radomyślu Wielkim, gdzie złożyła zawiadomienie o usiłowaniu oszustwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE