Reklama

Radny Jarosław Szczerba upomina się o tablety dla radnych. Niektórym się to nie podoba

Opublikowano: pon, 11 lut 2019 13:43
Autor:

Radny Jarosław Szczerba upomina się o tablety dla radnych. Niektórym się to nie podoba - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny miejski Jarosław Szczerba uważa, że miejscy radni powinni mieć tablety. Wprowadzenie urządzeń ma zdaniem radnego ułatwić pracę i oszczędzić przede wszystkim papier, na którym drukowane są materiały dla radnych.

Temat cyfryzacji urzędu wraca pod obrady rady miasta. W ramach dużego projektu mielecki magistrat wprowadza wiele udogodnień dla petentów. Warto przypomnieć, że chodzi o projekt realizowany z Regionalnego Projektu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego, który rozpoczął się jeszcze we wrześniu 2016 roku. Urząd wraz z podległymi jednostkami miał zbudować nowoczesną elektroniczną platformę do zarządzania. Chodziło także o wymianę przestarzałego sprzętu i wprowadzenie tzw. e-usług, tak aby petenci mogli wiele spraw załatwić przez internet, nie wychodząc z domu. Jak tłumaczy sekretarz miasta Monika Szczodry, zakup tabletów to element elektronizacji pracy rady miasta.

- Tablety, które przygotujemy radnym, to własność gminy. Umowy użyczenia przygotowaliśmy na czas sprawowania mandatu. Nie dawaliśmy tabletów radnym z ubiegłej kadencji, bo ich kadencja się kończyła. W tej chwili mamy nową pięcioletnią kadencję, w związku z tym przekażemy tablety teraz - komentuje Monika Szczodry.

Z taką formą usprawnienia pracy rady nie zgadza się radny miejski Jakub Cena. Uważa wprowadzenie takiego systemu za niepotrzebny wydatek.

- Ja nie chcę robić z tego dużego problemu, ale skrzynkę mailową mam w telefonie. Jaką dodatkową funkcjonalność ma mieć ten tablet, jeśli chodzi o efektywność pracy rady miasta? - pyta Jakub Cena.

Z kolei radny Zdzisław Nowakowski zachwala wprowadzenie tabletów do pracy rady.

- Ja w Sejmiku Woj. Podkarpackiego kilka lat temu przerabiałem wdrożenie tego systemu. Taki system kapitalnie usprawnił pracę rady. Przede wszystkim jest o wiele  mniej papierów. Łatwiej wyszukuje się materiały z różnych sesji. Wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów jest absolutnie uzasadnione. Pojawia się także problem naszych adresów internetowych. Każdy posiada jakąś skrzynkę mailową, ale ujednolicenie skrzynek ułatwia kontaktowanie się z nami. Wracając do zdania radnego Ceny, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby radny zrezygnował z tego tabletu - komentuje Nowakowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.