Reklama

Radni PiS z powiatu mieleckiego ostro o władzy: koalicja złamała ustalenia! [MAMY OŚWIADCZENIE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Radni PiS z powiatu mieleckiego ostro o władzy: koalicja złamała ustalenia! [MAMY OŚWIADCZENIE] - Zdjęcie główne

Radni PiS wydali oświadczenie. | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burzliwie rozpoczęła się 38. sesja samorządu powiatowego. Już na samym wstępie radni poróżnili się o porządek obrad. Poszło o propozycję usunięcia z porządku obrad punktu powołania doraźnej Komisji Rady Powiatu Mieleckiego ds. Samorządowej Karty Praw Rodzin. Głosami radnych koalicyjnych ten punkt został zdjęty. Do naszej redakcji trafiło oświadczenie radnych PiS w tej sprawie.

 

Oświadczenie klubu radnych powiatowych PiS:

Odnosząc się do wydarzeń podczas odbytej w dniu dzisiejszym (tj. 24 stycznia 2022 r.) Sesji Rady Powiatu Mieleckiego oświadczamy, iż koalicja rządząca od końca 2018 r. powiatem mieleckim, pod przewodnictwem Starosty Stanisława Lonczaka złamała ustalenia zawarte z naszym klubem w zakresie zgodnego przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Podczas sesji na wniosek jednego z radnych opcji rządzącej wycofany został punkt 12 porządku obrad obejmujący „Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Rady Powiatu Mieleckiego ds. Samorządowej Karty Praw Rodzin”. 

Na skutek interpelacji klubu Radnych PiS z 30 sierpnia 2021 r. do Zarządu Powiatu Mieleckiego wpłynął wniosek o opracowanie Samorządowej Karty Praw Rodzin, czyli dokumentu, który miał stanowić swoisty poradnik dla władz samorządowych w zakresie podejmowania przez nie działalności na rzecz realizacji funkcji ochrony rodziny i małżeństwa, gwarantowanej w Konstytucji RP z 1997 r. Na mocy ustaleń pomiędzy klubem PiS a rządzącymi naszym powiatem na sesji 27 września 2021 r. z porządku obrad usunięto punkt „8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia przez Powiat Mielecki Samorządowej Karty Praw Rodzin”. Ustalenia obejmowały powołanie podkomisji / komisji doraźnej celem opracowania zapisów Karty Praw Rodzin możliwej do przyjęcia przez większość radnych naszego powiatu. 

Właściwie od sierpnia trwały prace i przygotowania do powołania tej komisji oraz opracowania zapisów Karty Praw Rodzin, niestety podczas dzisiejszej sesji wszelkie ustalenia zostały zerwane przez koalicje rządzącą powiatem i punkt o powołaniu podkomisji ds. Karty Praw Rodzin został wycofany głosami rządzących. 

Emocje które zgotowali podczas dzisiejszej sesji jej przewodniczący oraz radny wnioskujący o wycofanie ww. punktu przejdą do niechlubnej historii tej kadencji rady powiatu mieleckiego, w której niestety głos opozycyjnego klubu radnych PiS nie jest wysłuchiwany a słuszne społecznie postulaty ignorowane przez rządzących. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy