Reklama

Reklama

Radni PiS wyjaśniają dlaczego po przerwie nie pojawili się na powiatowej sesji

Opublikowano: 19 grudnia 2020 18:46
Autor: | Zdjęcie:

Radni PiS wyjaśniają dlaczego po przerwie nie pojawili się na powiatowej sesji - Zdjęcie główne

Radni z PiS wyjaśniają okoliczności wczorajszej decyzji. | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Problemy techniczne spowodowały, że prowadzona w sposób hybrydowy sesja rady powiatu mieleckiego została przerwana. Po przerwie obrady miały być dokończone ale już tylko w formie stacjonarnej, w sali obrad. Na posiedzenie po przerwie nie stawili się radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Mamy wyjaśnienia radnych dlaczego tak postąpili.

Zaplanowana w piątek 18 grudnia na godzinę 11.00, sesja Rady Powiatu Mieleckiego rozpoczęła się od problemów technicznych związanych z serwerem zewnętrznym. Sesja była prowadzona w tzw. sposób hybrydowy, czyli część radnych była obecna w sali obrad, a część łączyła się zdalnie. Coś nie zadziałało i albo jedni, albo drudzy nie słyszeli się dobrze.

Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego w czasie zarządzonej przerwy technicznej zapowiedział, że sesja zostanie wznowiona o godz. 15.00. Po przerwie obrady miały być kontynuowane już tylko stacjonarnie w sali obrad w budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Po przerwie przewodniczący rady Marek Paprocki stwierdził, że w sesji uczestniczy 12 radnych co stanowi mniej niż połowa ustawowego składu. W związku z tym obrady zostały zakończone, a nowy termin będzie wkrótce ogłoszony. Zabrakło radnych z PiS.

Dlaczego radni PiS-u nie przyszli po przerwie?

Oświadczenie w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości

XXV sesja Rady Powiatu Mieleckiego, która została zwołana przez Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego w trybie hybrydowym od początku była przerywana przez liczne problemy techniczne urządzeń, które władze powiatu zapewniły do przeprowadzenia sesji w tym trybie. Podczas tej sesji zaplanowano głosowanie nad przyjęciem budżetu powiatu mieleckiego na 2021 rok. Po bezskutecznej próbie naprawy tych urządzeń zmieniony został tryb przeprowadzenia sesji na stacjonarny. 

Zmiana trybu obradowania sesji w jej trakcie spowodowała, że niektórzy radni (w tym radny koalicji rządzącej naszym powiatem) nie mieli możliwości uczestnictwa w niej. W związku z tym klub radnych Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o niekontynuowaniu uczestnictwa w obradach, mając na uwadze obawy o prawną skuteczność uchwał podejmowanych w trakcie sesji, w której nie zapewniono możliwości uczestnictwa wszystkim radnym. 

Sesja budżetowa to święto demokracji samorządowej, cierpliwie oczekujemy więc na pilne zwołanie kolejnej sesji w trybie umożliwiającym uczestnictwo i nieskrępowany udział każdego z radnych powiatu mieleckiego.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.