Reklama

Radni na placu budowy hali sportowej w Mielcu. Ciągłe negocjacje z wykonawcą [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: śr, 15 lip 2020 09:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miejscy wzięli udział w plenerowym posiedzeniu Komisji Budownictwa i Gospodarki Komunalnej. Osobiście przyglądali się postepom inwestycji prowadzonych w Mielcu. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła budowa hali sportowej.

Norbert Jackowski z MOSiR w Mielcu, odpowiedzialny za tę inwestycję, 14 lipca opowiadał radnym jak wygląda budowa, co zostało już zrobione, a co w najbliższych miesiącach jest planowane. Inwestycja wyszła już z etapu ziemnego, więc mielczanom ukazuje się zarys hali sportowej. Od niedawna wykonywane są roboty murowe. Natomiast w sierpniu planowane jest zwiększenie zakresu robót, którego jednym z elementów będzie wznoszenie i montaż konstrukcji stalowej na części hali sportowej.

10 miesięcy opóźnienia

Podczas wizyty na placu budowy radni podjęli również temat opóźnienia w realizacji inwestycji. O opóźnieniu w pracach mówiło się już wcześniej, a pandemia nie miała wtedy żadnego wpływu. 

W maju 2020 roku wykonawca przedstawił aktualizację harmonogramu rzeczowo-finansowego. Według dokumentu prace zostaną zakończone w grudniu 2021 roku.  

Oznacza to, że opóźnienie wynosi około 10 miesięcy, bo w pierwotnym terminie wynikającym z podpisanej umowy budowa nowej hali sportowo-widowiskowej miała zostać zakończona w lutym 2021 roku. 

- Opóźnienie wynika przede wszystkim z wykonania przez wykonawcę nieprzewidzianego pierwotnie wzmocnienia podłoża w formie palowania - wyjaśnia Norbert Jackowski. 

Poza palowaniem podłoża wykonawca tłumaczy opóźnienie niemożliwością prowadzenia robót przy pełnym zaangażowaniu sił i środków ze względu na pandemię koronawirusa.

Negocjacje z wykonawcą

Norbert Jackowski mówił radnym także o licznych drobnych zmianach w projekcie, które mają służyć lepszej funkcjonalności budynku. Z wykonawcą stale są prowadzone rozmowy i negocjacje, czasami niełatwe. Chodzi o to, aby za dodatkowe drobne zmiany nie dopłacać pieniędzy z budżetu miasta. 


Co do terminu samego zakończenia prac na budowie, to nie jest on tym samym terminem otwarcia hali dla kibiców i klubów sportowych. Po zakończeniu budowy rozpocznie się cała procedura obiorów technicznych i dopuszczenia obiektu do użytkowania, które może potrwać kilka tygodni. Poza tym halę trzeba będzie jeszcze wyposażyć w sprzęty niezbędne do przeprowadzania profesjonalnych zawodów sportowych. Dlatego z naszych informacji wynika, że na dziś najbardziej realnym terminem otwarcia obiektu jest pierwszy kwartał 2022 roku. 

Zobacz video z placu budowy:

 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.