Reklama

Radni będą w końcu dyskutować nad planem naprawczym szpitala

Opublikowano: 13 lutego 2020 11:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Zbliża się ważna sesja rady powiatu. Radni zapoznają się na niej z planem naprawczym pogrążającego się w długach mieleckiego szpitala. Szykuje się żywa dyskusja.

Radni będą obradować już 19 lutego o godz. 11.00 w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6.  

Najważniejszym punktem sesji będzie podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Programu Naprawczego Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu na lata 2020-2022”.

O plan naprawczy szpitala na poprzedniej sesji, 29 stycznia toczył się słowny bój między radnymi PiS a starostą Stanisławem Lonczakiem.

Radni opozycyjni ze względu na pogarszający się stan finansowy szpitala już od dawna czekają na zaprezentowanie radzie powiatu planu naprawczego. Starosta twierdzi, że plan jest ale nie taki jak powinien być. Dlatego dyrektor szpitala był zobowiązany do pewnych zmian i nowych pomysłów na uzdrowienie złych finansów w szpitalu.

Pomysły chyba się pojawiły, gdyż plan w końcu zostanie przedstawiony radnym i opinii publicznej. 

 

Poniżej pełny program obrad sesji rady powiatu mieleckiego:

TEMATYKA OBRAD:
1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Powiatu.
2. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2020 rok.
4. Podjęcie uchwały w sprawie niedochodzenia należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przypadających Powiatowi Mieleckiemu lub jego jednostkom organizacyjnym.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia i przyjęcia do realizacji opracowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu projektu pozakonkursowego pn. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (V) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.1 - Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 – Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.
8. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Mielecki.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XIII/129/2019 Rady Powiatu Mieleckiego, w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych oraz harmonogramu dyżurów całodobowych na terenie Powiatu Mieleckiego w 2020 roku.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Programu Naprawczego Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu na lata 2020-2022”.
11. Interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia Radnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.