Reklama

Radna: Wnioskuję o remont. Starosta: To zagrzybiała rudera!

Opublikowano:
Autor:

Radna: Wnioskuję o remont. Starosta: To zagrzybiała rudera! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radna Maria Należna zwróciła się do starosty mieleckiego o przeprowadzenie remontu i odnowy budynku w Radomyślu Wielkim będącego własnością powiatu. - To zagrzybiała ruina - odpowiada gospodarz starostwa.

Budynek, o którym mowa, usytuowany jest w centrum Radomyśla Wielkiego na wprost urzędu miejskiego pod adresem Rynek 1. Na parterze działa lokalny Klub Seniora.


- Budynek wymaga poprawy stanu technicznego i estetycznego. Elewacja mocno pociemniała i uległa zagrzybieniu. Obecnie trwają prace remontowe przy kamienicy sąsiadującej z tym budynkiem. W związku z tym we wschodniej pierzei rynku pozostaje wyłącznie budynek powiatu - argumentuje swoją prośbę Maria Należna, radna powiatu mieleckiego. - Mając na uwadze stan techniczny budynku oraz estetykę otoczenia, wnioskuję o zaplanowanie remontu tego budynku i zabezpieczenie na ten cel pieniędzy w budżecie powiatu na 2020 rok - wnioskuje radna.

 
Rozbiórka zamiast remontu

 - Jeśli chodzi o remont tej kamienicy, to jest to już zagrzybiała ruina i wkładanie w ten budynek jakichkolwiek pieniędzy nie do końca jest zasadne - odpowiedział na październikowej sesji rady powiatu starosta Stanisław Lonczak.

 Starosta zapowiedział, że w najbliższym czasie wybierze się tam z dyrektorem ds. inwestycji, żeby ten budynek obejrzeć.

- Po oględzinach będę oficjalnie występował do rady o zbycie w ogóle tego budynku, ktoś sobie kupi, wyremontuje lub go rozbierze, a działka jest atrakcyjna, przy rynku, ze wszystkimi mediami. Natomiast w budynku jest jeden grzyb. Budynek jest piętrowy, ale na piętro strach wchodzić, bo strop jest w opłakanym stanie. Budynek prawdopodobnie jest do rozbiórki, ale opinia rzeczoznawcy będzie wydana w tej sprawie - odpowiedział radnej starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE