Reklama

Mielecka radna przeprasza Ordo luris. Opublikowała oświadczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mielecka radna przeprasza Ordo luris. Opublikowała oświadczenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 sierpnia 2018 r. Magdalena Weryńska-Zarzecka w trakcie dyskusji na sesji Rady Miejskiej nad projektem uchwały o przyjęciu Samorządowej Karty Praw Rodzin, której współautorem jest Instytut Ordo Iuris, zasugerowała, że Instytut rzekomo wywodzi się ze Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, które Episkopat Brazylii w 1985 r. miał uznać za działającą na szkodę chrześcijan sektę. W odpowiedzi Instytut wystąpił z powództwem o ochronę dóbr osobistych.

W marcu zeszłego roku Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu oddalił powództwo Instytutu. Prawnicy reprezentujący Instytut wnieśli wtedy apelację. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uwzględnił powództwo o naruszenie dóbr osobistych Instytutu Ordo Iuris przeciwko radnej Gminy Miejskiej w Mielcu – Magdalenie Weryńskiej-Zarzeckiej. Wskazał, że twierdzenie o domniemanym wywodzeniu się Instytutu Ordo Iuris od „sekty” jest nieprawdziwe. Sąd zasądził również od radnej zadośćuczynienie na rzecz Instytutu w kwocie 10 tys. zł.

Sąd nakazał też radnej wygłoszenie w trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej w Mielcu oświadczenia odpowiedniej treści z przeprosinami wobec Ordo Iuris, przesłania takiego oświadczenia na piśmie Instytutowi, opublikowanie go na stronie Urzędu Miejskiego w Mielcu na okres 60 dni. Sąd zasądził również od radnej zadośćuczynienie na rzecz Instytutu w kwocie 10 tys. zł oraz zwrot kosztów zastępstwa adwokackiego.

Wczoraj (5 maja) na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiło się oświadczenie radnej Magdaleny Weryńskiej-Zarzeckiej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy