Reklama

Rada powiatu dyskutowała nad odwołaniem starosty. Co zadecydowała?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rada powiatu dyskutowała nad odwołaniem starosty. Co zadecydowała? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z punktów dzisiejszej sesji rady powiaty (2 września) było rozpatrzenie wniosku o odwołanie Starosty Powiatu Mieleckiego, Stanisława Lonczaka. Dyskusja w tej sprawie była długa i zażarta.

Wniosek o odwołanie starosty Stanisława Lonczaka złożyło dziesięciu radnych. Wniosek ten był długo rozpatrywany na dzisiejszym spotkaniu rady powiatu.

Uzasadnienie wniosku o odwołanie starosty Stanisława Lonczaka odczytał radny Krzysztof Olszewski.

- Kierując się dobrem powiatu mieleckiego, w szczególności niepokojącą sytuacją w szpitalu specjalistycznym w Mielcu, wnioskujemy o odwołanie starosty Stanisława Lonczaka. Obecny Zarząd Powiatu Mieleckiego pod przewodnictwem Stanisława Lonczaka funkcjonuje od 2018 roku. Od początku urzędowania zauważyć można było brak doświadczenia starosty w zarządzaniu tak dużą jednostką samorządu terytorialnego. Brak doświadczenia uwidocznił się w doborze kadry zarządzającej szpitalem, co spowodowało trudną sytuację i ciągle pogarszającą się stratę szpitala.

Radny przypomniał też perypetie związane z przedłużającym się podpisaniem umowy z PAKS-em.

- Starosta Lonaczak nie potrafił nawet przekonać większości rządzącej do poparcia forsowanego przez niego projektu uchwały. Powyższy fakt spowodował, że mieszkańcy powiatu mieleckiego czuli się zagrożeni brakiem możliwości korzystania świadczeń kardiologicznych. Sytuacja w szpitalu determinuje nas w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu do działań mających na celu odwołanie starosty jako osoby odpowiedzialnej za ten kryzys.

Po odczytaniu wniosku o odwołanie, radni dyskutowali nad nim przez ponad dwie godziny. Wypowiadali się zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy.

Aby wniosek o odwołanie starosty został przyjęty, musiałby głosować za nim 15 radnych. Odwołanie starosty oznaczałoby także odwołanie Zarządu Powiatu.

W tajnym głosowaniu za odwołanie starosty głosowało dziesięciu radnych, przeciwko - czternastu.

Stanisław Lonczak pozostał na stanowisku Starosty Powiatu Mieleckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy