Reklama

Rada miejska w Mielcu potępia agresję rosyjską. Jest oświadczenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM

Rada miejska w Mielcu potępia agresję rosyjską. Jest oświadczenie  - Zdjęcie główne

Radni potępili agresję rosyjską na Ukrainę. | foto UM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa sesja Rady Miasta Mielca. Na początku obrad w czwartek 31 marca radni uchwalili swoje stanowisko na temat agresji rosyjskiej na Ukrainę. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Dokument został uchwalony dziś - w czwartek 31 marca - podczas sesji Rady Miasta Mielca. Pod uchwałą podpisali się radni miejscy i prezydent Mielca Jacek Wiśniewksi. Publikujemy pełny tekst uchwały. 

"Samorząd miasta Mielca stanowczo potępia niczym nieuzasadnioną, brutalną i zbrodniczą agresję Rosji na niepodległą Ukrainę. Nienaruszalność granic i prawo do samostanowienia, to fundamentalne zasady prawa międzynarodowego, które nie mogą być w żaden sposób łamane. Ten bezprecedensowy akt agresji i pogarda dla demokratycznych wartości burzy ukształtowany od wielu lat pokój w Europie. Imperialna polityka Rosji była i jest śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla Ukrainy jak i dla innych państw – w tym także dla Polski. Stajemy po stronie wolności i prawa narodu ukraińskiego do życia w suwerennym państwie. Z ogromnym niepokojem śledzimy codzienne doniesienia o wojennym terrorze, który niesie za sobą śmierć ludności cywilnej, w tym dzieci i trudne do wyobrażenia zniszczenia. Wyrażamy pełne poparcie dla narodu ukraińskiego oraz deklarujemy wszelką pomoc, która leży w naszej mocy. Szczególne słowa wsparcia kierujemy do mieszkańców Mukaczewa, naszego miasta partnerskiego. Nasza solidarność z Ukrainą wyraża się nie tylko moralnym wsparciem, ale przede wszystkim bezpośrednią pomocą humanitarną dla walczących i uchodźców, którzy przybywają do Polski w tym także do Mielca. Witamy Was najserdeczniej jak potrafimy. Nasza pomoc jest możliwa dzięki otwartym sercom mieszkańców naszego miasta, którym dziękujemy za to, że nie pozostają obojętni wobec ludzkich dramatów, jakie wywołuje ta wojna. Z najwyższym szacunkiem odnosimy się także do działań organizacji pozarządowych, wolontariuszy, przedsiębiorców niosących pomoc mieszkańcom Ukrainy i uchodźcom wojennym poprzez organizację zbiórek, rozwiązywanie problemów materialno-bytowych, działania edukacyjno-opiekuńcze oraz pomoc medyczną i psychologiczną. Podziękowania kierujemy do społeczności naszych miast partnerskich: Douchy les Mines, Morlaix, Löhne, Vila Nova de Poiares, które solidaryzując się z narodem ukraińskim, udzielają mu finansowej i rzeczowej pomocy. Niech zwycięży mądrość i pokój. Niech Ukraina pozostanie wolnym i suwerennym państwem!"

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy