Reklama

Rada Miasta w Mielcu stanęła w obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Mielec

Rada Miasta w Mielcu stanęła w obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II - Zdjęcie główne

foto Miasto Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu Rada Powiatu Mieleckiego przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia ojca św. Jana Pawła II. Dziś podobną decyzję podjęła Rada Miasta Mielca. Nie było potrzebne nawet głosowanie - radni przyjęli uchwałę przez aklamację.

Jesteśmy w sali Świętego Jana Pawła II. w której od 30 lat obraduje rada miejska. W Polsce świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, przekazać następnym wspólne dobro - ojczyznę. Jan Paweł II, jego autorytet, zawsze był z nami, z naszą radą - podkreślił przewodniczący Rady Miasta, Bogdan Bieniek.

Propozycję projektu stanowiska Rady Miejskiej w sprawie obrony dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II przedstawił radny Zdzisław Nowakowski.

Rada Miejska w Mielcu włącza się w ogólnopolską obronę autorytetu i dobrego imienia naszego papieża, Świętego Jana Pawła II. Słowa i uczynki, które w trakcie swego pontyfikatu nasz wielki rodak kierował do Polaków, wlewały w polskie serca nadzieję na lepsze jutro w czasie trudnego okresu PRL, a w czasie wolnej Polski zjednoczyły nas, wzmacniały naszą wiarę i patriotyzm.  Św. Jan Paweł II to nasz największy autorytet moralny i obywatel świata, ceniony i szanowany w najodleglejszych jego zakątkach.
Podróże apostolskie św. Jana Pawła II były jednym z ważniejszych elementów jego pontyfikatu; gromadziły na całym świecie ogromne rzesze ludzi. Na Jasnej Górze w 1986 roku powiedział o sobie w ten sposób: "Pragnę służyć kościołowi powszechnemu i kościołowi w różnych częściach świata, wśród różnych ludów i narodów".
Jego pożegnanie w 2005 roku stało się czasem ogólnoświatowych rekolekcji oraz momentem wielkiej jedności chrześcijan wszystkich narodów.
Nie zgadzamy się na niszczenie autorytetu Jana Pawła II, negującego jego wieloletni dorobek i rolę, jaką odegrał w historii kościoła, świata, Europy, a przede wszystkim Polski. W naszym przekonaniu atak na naszego największego rodaka stanowić może niebezpieczny element formowania złych podstaw naszej polskiej młodzieży, która nie miała okazji żyć w czasie pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
Ojciec Święty swoją postawą, dzięki bezpośrednim gestom wsparcia kierowanym w stronę swoich rodaków, odegrał ogromną rolę w procesie upadku komunizmu i odzyskania niepodległości przez Polskę. Podobnie w okresie procesu akcesyjnego do Unii Europejskiej - jego aktywność na terenie międzynarodowej i nawoływanie Polaków do udziału w referendum dotyczącym wejścia Polski do Unii Europejskiej decydowały o naszych dobrych wyborach.
Święty Jan Paweł II wniósł wielki wkład w dzieje Polski, Europy i świata i zasługuje na szczere uznanie i pamięć, a jej pielęgnowanie jest zadaniem nas wszystkich.
Każde społeczeństwo, aby prawidłowo funkcjonować i rozwijać się, potrzebuje autorytetów.
Jako przedstawiciele samorządu lokalnego nie wyrażamy zgody na niszczenie autorytetu, jakim dla nas jest i pozostaje Ojciec Święty Jan Paweł II.

Jak podsumował radny Krzysztof Szostak, jest to wspólne stanowisko, wypracowane w duchu głębokiego konsensusu i złożył wniosek o przyjęcie stanowiska rady miejskiej przez aklamację.

Stanowisko w sprawie obrony i nowego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II zostało przyjęte przez aklamację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy