Reklama

Rada Miasta przyznała honorowe obywatelstwo słynnym działaczom sportowym

Opublikowano:
Autor:

Rada Miasta przyznała honorowe obywatelstwo słynnym działaczom sportowym  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwyższe mieleckie odznaczenie - honorowe obywatelstwo decyzją rady miasta otrzymają dwie osoby związane z legendą mieleckiej piłki nożnej: Edward Kazimierski i Grzegorz Lato. To efekt przygotowywań miasta do jubileuszu 80-lecia klubu FKS Stal Mielec.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni zdecydowali o tym, aby nadać honorowe obywatelstwo dwóm wybitnym osobom - pierwszemu prezesowi klubu FKS Edwardowi Kazimierskiemu i najsłynniejszemu piłkarzowi klubu Stali Grzegorzowi Lato. O ile co do zasług obu panów radni byli zgodni, to już komentarze pojawiły się w sprawie samej procedury przyznania tego zaszczytnego tytułu.

Warto podkreślić, że to dopiero drugi raz w historii samorządu rada miasta przyznaje honorowe obywatelstwo. Pierwszy taki tytuł w latach 90. otrzymał prezydent Lech Wałęsa. Edward Kazimierski uznawany jest za budowniczego i twórcę sukcesu mieleckiego klubu. Grzegorz Lato ma na swoim koncie tytuł króla strzelców w mistrzostwach świata w piłce nożnej w 1974 roku. Brak jasnych zasad przyznawania tytułu "Honorowy Obywatel Mielca" zgłosił radny Marek Zalotyński. Uważa on, że trzeba taki regulamin wypracować, bo już niedługo zbliża się uroczystość 550 rocznicy lokacji Mielca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE