Reklama

PZL Mielec przekazuje komputery dla lokalnych szkół i stowarzyszeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłany

PZL Mielec przekazuje komputery dla lokalnych szkół i stowarzyszeń - Zdjęcie główne

Komputery trafiły m. in. do CKPiDN w Mielcu | foto nadesłany

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 200 komputerów z PZL Mielec trafiło tylko w bieżącym roku do mieleckich szkół, stowarzyszeń i instytucji. Firma od 2013 roku przekazuje komputery wycofane z użytkowania na potrzeby lokalnych placówek edukacyjnych i instytucji, wspierając rozwój infrastruktury komputerowej, a przez to umiejętności informatyczne młodzieży.

Komputer jest dziś nieodłącznym elementem codziennego życia. Pracownicy Polskich Zakładów Lotniczych korzystają z nich na wielu stanowiskach. Ze względu na wymogi korporacyjne sprzęt informatyczny w firmie podlega cyklicznej wymianie, a wycofane z użytkowania komputery stacjonarne, laptopy i stacje graficzne wracają do magazynu IT. Komputery nie są jednak kierowane do utylizacji, ale otrzymują „drugie życie”.

Zwrócone komputery przechodzą przegląd techniczny oraz poddawane są procesowi trwałego usunięcia danych korporacyjnych. Egzemplarze, które przejdą pozytywnie weryfikację są w formie darowizny przekazywane do dalszego użytkowania.

"Wycofywane komputery są w zupełnie dobrym stanie. Ich parametry często mile zaskakują nowych użytkowników. Znając potrzeby szkół nie wahamy się przekazywać naszego sprzętu, bo chociaż to ich „drugie życie”, to posłużą niezawodnie jeszcze dobrych kilka lat" – mówi Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny.

"Pozyskane z PZL Mielec komputery, szczególnie laptopy, szkoły w ostatnim czasie wykorzystały do realizacji nauki zdalnej spowodowanej pandemią. Cieszy fakt, że w taki sposób możemy pomagać i wspierać edukację" – dodaje Janusz Zakręcki.

PZL Mielec przekazuje komputery wycofane z użytkowania od 2013 roku. Przez 9 lat łącznie firma przekazała ponad 2000 komputerów do blisko 100 instytucji – głównie szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, fundacji i instytucji z Mielca, powiatu mieleckiego i powiatów ościennych.

Podarowane komputery uzupełniły wyposażenie m.in. pracowni informatycznych, językowych, czy też pracowni do nauki tworzenia grafiki komputerowej. Często komputery z PZL Mielec zastępują wysłużony, kilkunastoletni sprzęt, odstający możliwościami od aktualnych wymagań systemu operacyjnego i programów użytkowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy