Reklama

PZL Mielec komentuje ogłoszony przetarg MON

Opublikowano:
Autor:

PZL Mielec komentuje ogłoszony przetarg MON - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Publikujemy pełną treść oświadczenia Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu w odpowiedzi na ogłoszenie przetargu na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska.

- Z zadowoleniem odnotowujemy ten pozytywny krok w procesie zakupu nowych helikopterów dla Polskich Sił Zbrojnych. W nadchodzących tygodniach nasz zespół będzie analizował wymogi przedstawione przez Ministerstwo Obrony Narodowej i przygotuje całościową ofertę opartą na helikopterach Black Hawk.

Black Hawk został zaprojektowany specjalnie do celów militarnych, nie jest adaptacją wersji cywilnej. Jest to wszechstronny, wytrzymały i niezawodny śmigłowiec, który legitymuje się znakomitymi osiągami, działając w najtrudniejszych warunkach bojowych. Produkowany w Polsce od 2010 roku S-70i Black Hawk jest obecnie użytkowany przez sześć krajów.

Black Hawk to przykład globalnego sukcesu. Jest wykorzystywany w 31 krajach, z których wiele jest partnerami Polskich Sił Zbrojnych. Dziś produkcja Black Hawków zapewnia zatrudnienie 1700 pracownikom  PZL Mielec i daje blisko 5000 dodatkowych miejsc pracy u 50 partnerów w ramach polskiego łańcucha dostaw, nie mówiąc już o cennych wpływach eksportowych dla polskiej gospodarki narodowej – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec.

- Przedłożymy naszą szczegółową propozycję, która będzie również obejmowała zaangażowanie firm wchodzących w skład PGZ. Chcemy rozmawiać o tym, jak budowa Black Hawków w Polsce może stać się optymalnym rozwiązaniem dla polskiej obronności, polskich potrzeb przemysłowych i gospodarczych, oraz pomóc w budowie silniejszej i bezpieczniejszej Polski – dodał Janusz Zakręcki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE