Reklama

PZL Mielec chce wyprodukować Black Hawki dla Rumunów. Podpisano porozumienie o powstaniu centrum serwisowania i naprawy

Opublikowano:
Autor:

PZL Mielec chce wyprodukować Black Hawki dla Rumunów. Podpisano porozumienie o powstaniu centrum serwisowania i naprawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na mocy porozumienia pomiędzy PZL Mielec, a rumuńskim Romearo w Bukareszcie powstanie nowe centrum serwisowania, obsługi technicznej, napraw i przeglądów (MRO) cywilnych i wojskowych śmigłowców Black Hawk. Dokument podpisano 4 września w Bukareszcie.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej PZL Mielec wynika, że pierwsze porozumienie między firmą Sikorsky a Romaero podpisane zostało jeszcze w 2018 r. Nowa umowa ma doprowadzić do udoskonalenia, dostosowania i modernizacji śmigłowców Black Hawk eksploatowanych w Rumunii i w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Dzięki wyprodukowanym w Polsce śmigłowcom Black Hawk, Rumunia zyska doskonałe rozwiązanie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i przyszłych wymagań dotyczących śmigłowców – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec, firmy koncernu Lockheed Martin.

- W Romaero dysponujemy doskonałą kadrą z doświadczeniem w zakresie usług MRO oraz infrastrukturą, co będzie niezbędne do obsługi śmigłowców Sikorsky Black Hawk, jeżeli rząd rumuński zdecyduje się na wybór tego sprawdzonego śmigłowca wyprodukowanego przez sojusznika z Unii Europejskiej – powiedział Vasile Boicu, Dyrektor Generalny Romaero.

PZL Mielec zaoferuje rumuńskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych pierwszą dostawę 12 wielozadaniowych śmigłowców Black Hawk w ramach rządowego programu dostaw wielozadaniowych średnich/ciężkich śmigłowców dla sił morskich i lądowych. 12 maszyn zostanie wyprodukowanych w Polsce. Od 2010 r. PZL Mielec wyprodukował śmigłowce dla 17 odbiorców z całego świata.

Sikorsky Black Hawk jest jedynym wojskowym śmigłowcem wielozadaniowym oferowanym dla Rumunii, który jest produkowany w Europie. Jego wojskowy rodowód zapewnia zwiększoną niezawodność, wszechstronność pozwalającą na szybkie dostosowanie do różnorodnych zadań oraz łatwość obsługi nawet podczas eksploatacji z dala od bazy, z ograniczoną infrastrukturą. Cechy te mają zasadnicze znaczenie dla operacji wojskowych, w tym wsparcia bojowego i operacji sił specjalnych, ale także dla zadań służb cywilnych takich jak policja, służby medyczne i ratunkowe, straż pożarna i transport.

Śmigłowce Black Hawk są obecnie eksploatowane w ponad 30 krajach. W Austrii, Polsce, Słowacji i Szwecji realizują ważne misje krajowe i natowskie, łącznie z niesieniem pomocy humanitarnej, operacjami poszukiwawczo-ratowniczymi, transportem wojskowym i prowadzeniem działań w sytuacjach kryzysowych.

Romaero jest rumuńskim, wiodącym przedsiębiorstwem państwowym działającym w branży lotniczej i obronnej. Specjalizuje się w usługach serwisowania i napraw samolotów wojskowych i komercyjnych, a także w produkcji zespołów, podzespołów i komponentów lotniczych. Dzięki stuletniemu doświadczeniu w branży, kadrze ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników i znacznemu potencjałowi rozwojowemu, Romaero jest w stanie efektywnie współuczestniczyć w programach A&D o szerokim zasięgu, zarówno w kraju, jak i na świecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE