Reklama

Psy wałęsają się po gminie. Urząd: To zabronione

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Psy wałęsają się po gminie. Urząd: To zabronione - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd gminy Tuszów Narodowy, w związku z licznymi sygnałami o wałęsających się psach, przypomina, że właściciele nie mogą puszczać swoich zwierząt wolno bez możliwości kontroli.

W związku z licznymi informacjami wpływającymi do Urzędu Gminy dotyczącymi wałęsających się psów na terenie naszej gminy, informujemy, że ZABRANIA SIĘ puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna! NIE MOŻNA puszczać luzem psów, bez nadzoru – na polach, łąkach, otwartych podwórkach, otwartych zagrodach, na otwartym terenie!

Osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności, zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie tych zwierząt.

Jak dodaje Urząd, w większości przypadków wałęsające się psy nie są bezdomnymi, tylko zostały wypuszczone lub uciekły od swoich właścicieli.

Za wyrządzone szkody przez zwierzę odpowiada jego właściciel. Kto nie zachowuje środków ostrożności przy utrzymaniu zwierzęcia, podlega karze zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 77.

W związku z powyższym apelujemy o zwracanie większej uwagi na swoich czworonożnych przyjaciół, zapewnienie im odpowiednich warunków i nie wypuszczanie luzem. Jednocześnie pragniemy przypomnieć o obowiązkowych szczepieniach psów - podaje Urząd Gminy Tuszów Narodowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy