Reklama

Przykop. Pierwszy taki festyn od wielu, wielu lat [ZDJECIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości  3 lipca, w  niedzielne popołudnie na obiektach Vigor –Senior w Przykopie, (gmina Padew Narodowa) odbył się Piknik Rodzinny. Festyn to pierwsza taka impreza zorganizowana w sołectwie od wielu, wielu lat.

Imprezę plenerową otworzył Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Przykopie druh Tomasz Drożak witając przybyłych gości, a w szczególności rodziny, dzieci i młodzież.

W pikniku uczestniczyli Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta, Sekretarz Gminy Małgorzata Brożyna, Skarbnik Gminy Joanna Skopińska-Mycek. Obecna była również Wice-Przewodnicząca Rady Gminy Marzena Szkotnicka wraz z Radnymi oraz Przewodniczący Konwentu Sołtysów Edward Kołek wraz z Sołtysami. Swoją obecnością zaszczyciła mieszkańców również Magdalena Burghardt Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Padwi Narodowej jak również ks. Władysław Jabłoński proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Domacynach. 

Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy m.in. dmuchane zjeżdżalnie, pokazy sprzętu pożarniczego. Na piknik przybyli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Mielca, gdzie sam wóz strażacki i sprzęt, który zaprezentowali druhowie, wywołał „dreszczyk emocji”. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci cieszyła się wodna kurtyna, którą przygotowali strażacy z PSP w Mielcu.

Na pikniku rodzinnym nie zabrakło również Funkcjonariuszy Policji, których obecność cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bezpośredni kontakt policjantów z dziećmi, młodzieżą jak również mieszkańcami wywołał pozytywne emocje, zwłaszcza fascynacje młodych i marzenia o byciu policjantem.  

Ponadto przejażdżka  koniem, malowanie twarzy, wata cukrowa gry i zabawy przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Padwi Narodowej to atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Stół słodkości zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Domacynach. Piękne stoisko, bogate ludowe stroje to cieszy. 

Piknik w miejscowości Przykop to pierwsza taka impreza zorganizowana w sołectwie od wielu, wielu lat. Ostatnia impreza, która odbyła się w tej miejscowości to Gminne Święto Plonów 2012 r., Zamysłem organizatorów była integracja mieszkańców, oderwanie od codziennych obowiązków od zabiegania, jak również pokazanie dzieciom i młodzieży, że można dobrze bawić się bez telefonów, komputerów, bez alkoholu. 

- Dziękujemy druhnom i druhom strażakom z jednostki OSP Przykop oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Przykopie za wspólne przygotowanie tej imprezy plenerowej. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku znowu uda się zorganizować piknik integracyjny dla mieszkańców. - podsumowują organizatorzy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy