Reklama

Przy OSP Dąbie powstała młodzieżowa drużyna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy OSP Dąbie została utworzona Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Do liczącej 18 członków grupy należą miejscowe dzieci i młodzież w wieku od 8 lat do 16 lat.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu złożyła wniosek do magistratu na realizację zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży „Młodzi strażacy w akcji”. Na ten cel otrzymała z magistratu 3 tys. zł.

Z funduszy tych dla młodych adeptów ruchu pożarniczego zakupiono koszulki. Strażacy przeprowadzili również warsztaty dla członków MDF.

Najlepsi młodzi druhowie reprezentowali MDP OSP Dąbie na tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych w Dulczy Małej.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano także piknik integracyjny. Mieszkańcy Dąbia i pozostałych miejscowości gminy mieli okazję zobaczyć małych strażaków w akcji. Młodzi druhowie pokonywali sztafetowy tor przeszkód, rozmawiali ze swoimi rówieśnikami o pracy strażaka i o tym jak dbać o wspólne bezpieczeństwo.

- Dzięki realizacji tego projektu dzieci i młodzież została zafascynowana pracą strażaka ochotnika, odkryła swoje pasje, a część z nich zdecydowała się wstąpić w szeregi MDP. Podjęte działania na pewno służą większej świadomości przeciwpożarowej i dbania o wspólne bezpieczeństwo – przekazują druhowie OSP Dąbie. - Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że spośród nich większość zasili szeregi dorosłej OSP a nawet może zostanie zawodowymi strażakami – dodają.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy