Reklama

Przemoc niejedno ma imię. Podsumowanie mieleckiego projektu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy podsumowali projekt zatytułowany "PrzeMoc niejedno ma imię". Jednym z działań było przeprowadzenie diagnozy zjawiska przemocy w rodzinie na terenie miasta Mielca. Nie zabrakło również omówienia nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz przedstawienia działalności Mieleckiego Stowarzyszenie Pomocy i Wsparcia "Rozwiązanie".

W piątek (2 grudnia) w restauracji Imperium w Mielcu została zorganizowana konferencja podsumowująca projekt pn. "PrzeMoc niejedno ma imię", której patronem jest Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Miasto Mielec oraz Mieleckie Stowarzyszenie Pomocy i Wsparcia "Rozwiązanie".

 Na początku prezydent Jacek Wiśniewski wraz z naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu Agatą Ćwięką rozpoczęli konferencję krótkim przemówieniem.

 Następnie miało miejsce przedstawienie wyników diagnozy zjawiska przemocy w rodzinie na terenie gminy miejskiej Mielec przez Arkadiusza Łysonia, przedstawiciela firmy Centrum Edukacji MERITUS.

Konferencja Przemoc niejedno ma imię

 Z kolei Anna Tomczyk, prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Pomocy i Wsparcia "Rozwiązanie", przybliżyła tematykę mniejszości narodowych i etnicznych w naszym mieście.

Na koniec Grzegorz Wrona, doktor nauk prawnych, adwokat i certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz superwizor z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, omówił nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Czas uczestnikom konferencji akcentem muzycznym umilał zespół muzyczny "Cantica Romanza".

Konferencja Przemoc niejedno ma imię

 Konferencja została przygotowana w ramach projektu "PrzeMoc niejedno ma imię", realizowanego przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, w ramach funduszy pozyskanych z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy