Reklama

Przejazdy będą utrzymane. Jest reakcja na nasz tekst

Opublikowano: pt, 18 gru 2020 11:23
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Przejazdy będą utrzymane. Jest reakcja na nasz tekst - Zdjęcie główne

Jak zapewnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która jest inwestor trwającej aktualnie rewitalizacji linii kolejowej nr 25 przejazdy kolejowo-drogowe w miejscowości Tuszów Narodowy (widoczny na zdjęciu) i Jaślany w gm. Tuszów Narodowy będą utrzymane. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku grudnia na naszym portalu ukazał się tekst pt. Głupota z likwidacja przejazdów kolejowych. Przypomnijmy krótko, że tekst ten dotyczył zamiaru likwidacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie głównych przejazdów kolejowych w miejscowościach Tuszów Narodowy i Jaślany, które według spółki kolejowej nie spełniają określonych odpowiednimi przepisami warunków technicznych. Stanowczy sprzeciw przeciwko tym zamiarom wyraziła w odpowiedniej uchwale Rada Gminy Tuszów Narodowy, a wójt gminy Andrzej Głaz nazwał to szczytem głupoty.

Po ukazaniu się tego tekstu otrzymaliśmy przesłane emailem pismo, podpisane przez Dorotę Szalachę z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Warszawy, w którym zapewniła, że przejazdy kolejowo-drogowe w Tuszowie Narodowym i Jaślanach będą utrzymane.

Poniżej pełna treść przesłanego przez Dorotę Szalachę pisma.  

Panie Redaktorze, przejazdy w miejscowościach Jaślany i Tuszów Narodowy będą utrzymane. Nie planowano ich likwidacji, lecz przekwalifikowanie i modernizację. W ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Padew – Mielec – Dębica, oba przejazdy zyskają nowy system zabezpieczeń, ostrzegający przed pociągiem. W Jaślanach przejazd zostanie wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową, a  w miejscowości  Tuszów Narodowy – w nowe urządzenia z rogatkami, samoczynnie sterowanymi.

Będzie również nowa nawierzchnia na tych skrzyżowaniach, która zapewni kierowcom płynne i sprawne pokonywanie torów. Dodatkowo, na przejeździe w miejscowości Tuszów Narodowy, planowana jest przebudowa drogi w zakresie umożliwiającym tzw. prawo-skręty. Celem jest zapewnienie bezpiecznego włączenia się kierujących do ruchu na drodze powiatowej relacji Mielec – Padew.

Modernizacja przejazdów, zwiększy poziom bezpieczeństwa dla pasażerów kolei oraz kierowców i pieszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Goździk

    To fajnie, że udało się porozumieć w sprawie tych przejazdów kolejowych. Mam nadzieję, że to przyczyni się do szybkiego ogłoszenia przetargu na remont linii kolejowej na odcinku Mielec-Padew.