Reklama

Przedszkolaki na zamku i w piekarni

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 listopada dzieci z przedszkola w Książnicach udały się na wycieczkę do piekarni „Kiełkowianka” w Kiełkowie oraz do zamku w Przecławiu. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia i cukiernia od środka.

Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i cukiernika, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz zobaczyły etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. 


Następnie  dzieci udały się na zwiedzanie zamku w Przecławiu, który jest jedną z najpiękniejszych renesansowych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze wspaniałych wnętrz mieszkalnych, a otacza go malowniczy, XVII - wieczny park w stylu angielskim. Dzieci podziwiały piękne otoczenie zabytkowej budowli oraz wysłuchały ciekawych opowieści przewodniczki po zamku. Komnaty, taras widokowy, kolekcja porcelany oraz dzieła sztuki zapierały dech w piersi, a interesujące opowieści  naszej pani przewodnik wzbogaciły wiedzę przedszkolaków, dla których ta wycieczka była niezwykłym przeżyciem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE