Reklama

Przedszkolaki drugi raz pobiegły po zdrowie. II mielecki bieg przedszkolaka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochmurny poranek nie przeszkodził przedszkolakom z Mielca w aktywnym świętowaniu Dnia Przedszkolaka (20 września 2022). Miały one okazję uczestniczyć w II Mieleckim Biegu Przedszkolaka. Młodzi sportowcy wzięli udział w licznych atrakcjach i otrzymali wspaniałe nagrody.

Swoje dzisiejsze święto mieleckie przedszkolaki świętowały bardzo aktywnie, udowadniając, że "w zdrowym ciele zdrowy duch''. Wzięły udział w II edycji Mieleckiego Biegu Przedszkolaka. Wydarzenie odbyło się w Hali lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego i trwało od godziny 10:00 do 12:00. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Miejskie Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka.

Na początku wydarzenia głos zabrali zaproszeni goście, kolejno młodzi zawodnicy zaprezentowali się podczas uroczystego przemarszu. Następnie wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję zatańczyć podczas muzycznej rozgrzewki. Jako pierwsi wystartowali starsi zaproszeni goście. Tuż za nimi kolejno ustawiły się przedszkolaki podzielone na grupy według wieku, płci oraz reprezentowanej placówki. Młodych sportowców wspierały dopingujące głosy kolegów, rodziców oraz wychowawców.

Po zakończonych zawodach odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych medali oraz dyplomów. Przedszkolaków uhonorowali Wiceprezydenci Miasta Mielca Adriana Miłoś oraz Paweł Pazdan. Nagrodzeni zostali również dyrektorzy mieleckich przedszkoli oraz opiekunowie poszczególnych grup przedszkolnych.

Inicjatorką Mieleckiego Biegu Przedszkolaka jest mgr Grażyna Stachowicz Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka.

- To już jest nasz drugi bieg, a inicjatywa powstała stąd, że przystąpiliśmy do sieci szkół i przedszkoli promujących zdrowie. Pierwszy bieg odbył się przed pandemią, która nas po prostu zablokowała i teraz zrobiliśmy drugi bieg. Będziemy nadal to kontynuować, z resztą w przedszkolu bardzo dużo inicjatyw podejmujemy, które promują zdrowie — mówiła dyrektor placówki.

Zaznaczyła też, że w biegu wzięły udział wszystkie miejskie przedszkola. Natomiast placówek (przedszkoli) promujących zdrowie na terenie Mielca jest oficjalnie pięć.

- Taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Dzieci z resztą lubią być w ruchu, rodzice też nas wspierają, też uczestniczą w różnych konkursach, które proponujemy, także myślę, że jest to bardzo potrzebne - przekonywała mgr Grażyna Stachowiz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy