Reklama

Przed nami wyjątkowy wieczór w PZL Mielec

Opublikowano:
Autor:

Przed nami wyjątkowy wieczór w PZL Mielec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie po raz pierwszy Polskie Zakłady Lotnicze otwierają swoje drzwi dla zwiedzających, ale tym razem w nietypowej porze – wieczorem. Wydarzenie odbędzie się 19 maja od godz. 17:00 do 23:00. Brama wejściowa czynna będzie do 22:30.

Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin!

W specjalnie przygotowanej scenerii odwiedzający będą mogli przyjrzeć się wystawie samolotów, które stanowią chlubę lotniczej tradycji Mielca. Nie zabraknie produkowanych obecnie – samolotu M28 i śmigłowca BLACK HAWK. Uzupełnieniem będzie wystawa modeli z własnej kolekcji oraz zaprzyjaźnionych modelarzy, którzy udostępnią szerokiej publiczności swoje eksponaty.

W ramach imprezy dużo będzie mowy o Funduszach Europejskich, po które firma skutecznie sięga i z powodzeniem wykorzystuje realizując swoje innowacyjne projekty, dlatego wydarzeniu przyświeca hasło: Fundusze Europejskie – Podkarpackie korzysta.

Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 17.00 obfitować będzie w wiele innych atrakcji, które zapewnią i dorosłym i dzieciom podróż w czasie, od pierwszych nowinek po najnowsze osiągnięcia techniki. Zwiedzając przygotowane stoiska będzie można zgłębić tajniki optyki, fizyki czy robotyki, zagrać w gry, poznać historię COP, a także oglądnąć krótkometrażowe projekcje o tematyce awiacyjnej związanej z PZL Mielec. Chętni mogą wysłuchać prelekcji na temat budowy modelu samolotu PZL.37 Łoś (godz. 18:00 i 19:00), a dzieci wyposażone w „Paszporty PZL” wezmą udział w grze z nagrodami.

Jeżeli więc: Chcesz zbudować robota – w PZL to możliwe! Zbuduj, zaprogramuj i walcz z robotem przeciwnika. Chcesz znaleźć wyjście z labiryntu pełnego luster? Przyjdź i przekonaj się czy potrafisz. Chcesz przytulić robota? Pośmiać się z jego żartów? A może pograć z nim w kalambury? – przyjdź i poznaj Peppera. Nie miałeś okazji latać za sterami samolotu? Nic straconego! Symulator wyniesie Cię w przestworza. Czy wiesz czemu odciski palców i siatkówka oka są inne u każdego człowieka? Podczas Nocy w PZL Mielec znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z biometrią.

Chcesz przeżyć przygodę? Zabiorą Cię w podróż po PZL Mielec. Odbierz paszport, znajduj kody i zbieraj pieczątki, a pod koniec podróży odbierz nagrody.

Swoją ofertę dla zwiedzających przygotował również Urząd Marszałkowski promujący swoje działania pod hasłem „Fundusze europejskie – Podkarpackie korzysta”. Wiesz „co-nieco” o funduszach europejskich – zakręć kołem fortuny lub zagraj w grę planszową, przy odrobinie szczęści zdobędziesz atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy zapewniają na terenie Mielca transport na miejsce imprezy bezpłatnymi liniami MKS.

Wydarzenie potrwa od godz. 17:00 do 23:00. Brama wejściowa czynna będzie do 22:30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE