Reklama

Przecław. Kluby sportowe z większą kasą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 4 kwi 2022 13:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Przecław zadecydowała, że w 2022 r. kluby sportowe otrzymaja większą kasę na wsparcie działalności. 110 000 zł, czyli o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku - tyle zostanie przekazane stowarzyszeniom.

Wsparcie otrzymały wnioski, których realizacja wpłynie na szkolenie, poprawę warunków uprawiania sportu przez zawodników klubów sportowych, w szczególności przez dzieci i młodzież, co może umożliwić im osiąganie w przyszłości dobrych wyników we współzawodnictwie sportowym.

- Ważne jest, aby dotacja zwiększała dostępność społeczności lokalnej do działalności sportowej prowadzonej przez dany klub. - informuje burmistrz Przecławia Renata Siembab.

Wnioski o przyznanie dotacji na wsparcie rozwoju sportu rozpatrywane i opiniowane były przez Komisję Konkursową, która weryfikując je, skupiała się głównie na realizacji przez kluby programów szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach.

Umowy o dotacje podpisało 5 klubów sportowych, obejmują one realizację 7 zadań na rzecz mieszkańców gminy.

Wśród klubów, które otrzymają dotacje znalazły się:

  • Ludowy Klub Sportowy TEAM PRZECŁAW otrzymał łącznie 50 000 zł na zadania „Upowszechnianie sportu wśród mieszkańców gminy, w szczególności młodzieży poprzez organizację zajęć” (22 000 zł) oraz „Upowszechnianie sportu wśród mieszkańców gminy, w szczególności dzieci poprzez organizację zajęć dla Szkółki Piłkarskiej TEAM PRZECŁAW.” (28 000 zł);  
  • Klub Sportowy „Szkółka Młodego Piłkarza Tuszymka” łącznie otrzymał 27 500 zł na zadania „Łączymy Pokolenia” (13 000) i „Piłkarska Młodzież” (14 500 zł).
  • Klub Sportowy POTOK DOBRYNIN otrzymał 13 000 zł na realizacje zadania „Z piłką za pan brat – udział w rozgrywkach piłkarskich Klasy B – edycja 2022”;
  • Klub Sportowy ISKRA w Łączkach Brzeskich otrzymał 13 000 zł na zadanie „W zdrowym ciele zdrowy duch”
  • Klub Sportowy WISŁOKA Podole otrzymał 6 500 zł na zadanie „Piłkarska Wiosna w Podolu”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy