Reklama

Przebudowa dwóch mostów w tuszowskiej gminie. Za pół roku mają być gotowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Tuszów Narodowy

Przebudowa dwóch mostów w tuszowskiej gminie. Za pół roku mają być gotowe - Zdjęcie główne

Inwestycje powinny zakończyć się w przeciągu 6 miesięcy | foto UG Tuszów Narodowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Tuszów Narodowy zostaną przebudowane dwa mosty. Już został wybrany wykonawca tego zadania. Inwestycje mają zakończyć się do listopada.

75 gmin z terenu Podkarpacia, w tym dwie z powiatu mieleckiego, znalazło się na liście objętej dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach naboru wniosków na 2022 rok. Wśród nich jest gmina Tuszów Narodowy, która otrzymała ponad 830 tys. zł na przebudowę obiektów mostowych w ciągu dróg gminnych w Plutach i Czajkowej-Sowach. 

W wyniku ogłoszonego przetargu  najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Dziewit i Dziewit Sp. j. Łączna wartość zadania  stanowi kwotę 1 731 650 zł. Po uwzględnieniu dotacji, środki własne z budżetu gminy na to zadanie stanowią kwotę 893 887 zł. Inwestycja ma zostać wykonana do listopada bieżącego roku.

- Jesteśmy wdzięczni Panu Premierowi za uruchomienie tego naboru oraz przekazane z budżetu państwa pieniądze na jakże potrzebne inwestycje drogowe. Cieszę się, że w ramach funduszu trafiły one do naszego samorządu, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i komfort przejazdu mostami i drogami lokalnymi ujętymi we wniosku. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem wszystkich, którzy o te inwestycje zabiegali, wspierając nasza gminę. Szczególnie dziękuje europosłowi Tomaszowi Porębie, posłowi i wiceministrowi Rafałowi Weberowi i wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart – podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy