reklama

Protest w Szczucinie. Na miejscu rolnicy z powiatu mieleckiego [ZDJĘCIA-WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Piotr Boberek/Jan Bała

Protest w Szczucinie. Na miejscu rolnicy z powiatu mieleckiego [ZDJĘCIA-WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

W Szczucinie trwa obecnie protest rolników, wśród których znaleźli się przedstawiciele z powiatu mieleckiego. | foto Piotr Boberek/Jan Bała

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW całej Polsce 9 lutego odbywają się masowe protesty rolników, podkreślające ich zdecydowaną postawę wobec obecnej sytuacji w sektorze rolnym. Demonstracje trwają w również w Szczucinie, gdzie zgromadzili się też rolnicy z powiatu mieleckiego, aby wyrazić swoje niezadowolenie i walczyć o lepsze jutro dla polskiego i europejskiego rolnictwa.
reklama

 

Protestujący, wśród których znaleźli się przedstawiciele z powiatu mieleckiego, jak młody rolnik Jan Bała z Łączek Brzeskich, domagają się uwagi na swoje postulaty.

Walczymy o poprawę sytuacji polskiego i europejskiego rolnictwa. Razem, zjednoczeni dla wspólnego celu. Chcemy pokazać naszą obecność i siłę, jaka drzemie w jedności. Walczymy o bezpieczeństwo żywnościowe i ciągłość naszych gospodarstw. Postulaty są ogólnie znane. W jedności siła! -

mówi Bała, podkreślając determinację uczestników protestu.

Rolnicy wyszli na ulice miast Polski. Przez co ruch może być utrudniony. Akcja potrwa cały dzisiejszy dzień (9 lutego).

Demonstracje odbywają się w kontekście rosnących wyzwań, z którymi mierzy się branża rolna, w tym niskich cen produktów rolnych, wysokich kosztów produkcji oraz niepewności związanej z polityką rolną Unii Europejskiej. Rolnicy podkreślają, że ich działania nie są skierowane przeciwko społeczeństwu, ale mają na celu zwrócenie uwagi na pilne potrzeby sektora, który jest fundamentem bezpieczeństwa żywnościowego kraju.

 

 

Zgromadzenie w Szczucinie i inne podobne wydarzenia w kraju są wyrazem rosnącej frustracji wśród rolników, którzy oczekują konkretnej reakcji i wsparcia ze strony rządu. Protesty mają na celu nie tylko zwrócenie uwagi na bieżące problemy, ale również zainicjowanie dialogu między rolnikami a decydentami w celu znalezienia trwałych rozwiązań.

Solidarność wyrażana przez uczestników protestów, jak również wsparcie społeczne, które się za nimi zbiera, pokazuje, że kwestie rolnictwa nie są obojętne dużej części społeczeństwa. Rolnicy, wśród których wielu to młodzi ludzie, jak Jan Bała, podkreślają, że ich walka nie jest jedynie walką o przetrwanie ich gospodarstw, ale także o przyszłość polskiej wsi i bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

W obliczu tych wydarzeń rząd stoi przed wyzwaniem, jak odpowiedzieć na postulaty rolników, aby zapewnić stabilność i rozwój sektora rolnego, który jest tak ważny dla gospodarki i bezpieczeństwa narodowego Polski. Odpowiedzi te będą miały długotrwały wpływ nie tylko na rolnictwo, ale także na całe społeczeństwo.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama