Reklama

Prokuratura zbada "sprawę Myśliwca" - Jest zawiadomienie prezydenta Mielca

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura zbada "sprawę Myśliwca" - Jest zawiadomienie prezydenta Mielca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jacek Wiśniewski na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Mielca poinformował radnych o wynikach kontroli jaką prowadzili prawnicy na zlecenie magistratu w tzw. "sprawie Myśliwca". Znamy już efekt tej kontroli - to zawiadomienie do prokuratury mieleckiej o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o ewentualne przekroczenie uprawnień w zatrudnieniu w szkole podstawowej.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu wyszła na jaw informacja o tym, że były już wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec w trakcie sprawowania swojej funkcji był zatrudniony w jednostce mu podległej, czyli szkole podstawowej nr 7 w Mielcu.

Zatrudnienie było tylko "na papierze" bo były wiceprezydent od razu przeszedł na urlop bezpłatny. Kontrowersję budzi fakt, że zatrudnienie miało miejsce w momencie, kiedy Jan Myśliwiec pełnił funkcję pierwszego zastępcy prezydenta Mielca i formalnie odpowiadał za oświatę. Więcej na ten temat piszemy -> TUTAJ.

 

Dziś podczas obrad Rady Miasta - Prezydent Jacek Wiśniewski powiadomił radnych o tym, że we wtorek 2 kwietnia złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - czyli naruszenia uprawnień przez osobę, która wykonywała zadania i kompetencje prezydenta Mielca - poprzez działania na szkodę interesu publicznego. Czyli nawiązanie dodatkowego stosunku pracy na stanowisku nauczyciela w szkole podstawowej nr 7. Teraz sprawę będzie wyjaśniać prokuratura.  

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE