Reklama

Prokuratura bada wybór dyrektora szpitala

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura bada wybór dyrektora szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, sprawę do zbadania zgłosiła Joanna Rębisz, członek zarządu Powiatu Mieleckiego. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu bada czy doszło do nieprawidłowości przy wyborze dyrektora szpitala powiatowego.

Przypomnijmy w grudniu 2016 roku komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę konkursu na dyrektora szpitala powiatowego. Został nim Leszek Kwaśniewski, mielczanin, który przez wiele lat związany był z sektorem bankowym. Kilka dni po ogłoszeniu wyników konkursu swoje uwagi co do procedur konkursowych złożyła Ewa Korpanty, która też brała udział w tym postępowaniu jako kandydat na dyrektora. Protest złożony wtedy przez Korpanty nie został wzięty pod uwag i nie zmieniono decyzji komisji konkursowej.

Sprawa konkursu na dyrektora mieleckiej lecznicy trafiła jednak do prokuratury. Obecnie trwa postępowanie sprawdzające. - Śledztwo rzeczywiście zostało wszczęte. Badamy okoliczności tej sprawy, które zostały opisane w zawiadomieniu, które otrzymaliśmy. Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego zostanie wydana decyzja bądź o wszczęciu śledztwa, bądź o odmowie wszczęcia śledztwa - poinformował nas Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. 

Posłuchaj wypowiedzi starosty:

Więcej na ten temat w najbliższym numerze Korso we wtorek 25 kwietnia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE