Reklama

"Program Fabryka" w Mielcu - nowa przestrzeń dla mieleckich urzędów?

Opublikowano: pt, 4 paź 2019 11:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy nowe fakty związane z realizacją w Mielcu programu Agencji Rozwoju Przemysłu - czyli "Programu Fabryka". Na mocy listu intencyjnego pomiędzy mieleckim magistratem, a ARP S.A. - w Mielcu na działce w bliskiej odległości od cmentarza parafialnego powstanie przestrzeń biurowa o powierzchni ok 5000 m.kw. Co ciekawe nie będzie to już tylko przestrzeń biurowa dla prywatnych firm. Programem zainteresowane są instytucje publiczne. Informacje w tej sprawie przekazał Dariusz Śliwowski - wiceprezes Agnecjii Rozwoju Przemysłu S.A. i Fryderyk Kapinos - wicedyrektor oddziału ARP S.A. w Mielcu.

Przypomnijmy, dokładnie rok temu Fryderyk Kapinos, pełniąc wtedy funkcję prezydenta Mielca doprowadził do podpisania listu intencyjnego pomiędzy miastem Mielec a Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. Spółka ma nowy program, który dedykowany jest dla rozwoju lokalnych przedsiębiorstw poprzez budowę nowoczesnych biurowców, szczególnie w miastach gdzie takich instytucji nie ma. W takich miejscach zatrudnienie znajda osoby, które specjalizują się w usługach i administracji. W ramach porozumienia miasto miało przekazać działkę, która znajduje się obok cmentarza parafialnego pod budowę nowoczesnego biurowca. 

- Pierwotnie wyszliśmy z pomysłem budowy biurowca o powierzchni około 5 tys. m. kw. , który miał mieć charakter wyłącznie komercyjny. W trakcie rozmów okazało się, że miasto Mielec jest zainteresowane utworzeniem w tym miejscu swojego nowego ratusza. Okazało się też ostatnio, że mielecki urząd skarbowy też zastanawia się nad nową siedzibą. Tak więc w planach budowy na dzień dzisiejszy jest kompleks trzech obiektów na tym terenie. Prawdopodobnie każdy z biurowców będzie miał około 500 tys. m kw. Tak więc powstanie wielkie centrum handlowo - usługowe, które może być nową wizytówką miasta - informuje Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A. 

ZOBACZ ZAPIS KONFERENCJI

 

Przedstawiciele ARP S.A. teraz będą dążyć do podpisania oficjalnego porozumienia po miedzy miastem Mielec. Na podstawie porozumienia powstanie spółka, do której miasto wniesie grunt pod budowę, a ARP  S.A. kapitał. Jak informuje wiceprezes ARP - porozumienie zostanie zawarta prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2020 roku. Wstępnie cały kompleks biurowców powstanie w 2023 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE