Reklama

Produkujemy coraz więcej śmieci

Opublikowano:
Autor:

Produkujemy coraz więcej śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W jakim stopniu gmina radzi sobie z utrzymywaniem czystości? Jak co roku wójt Robert Pluta przygotował specjalny raport na ten temat. Wnioski są optymistyczne: dotychczasowy system działa prawidłowo.

W raporcie wójt analizował 2016 rok. Gmina wykazała wymagane przepisami prawa poziomy recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów selektywnie zebranych. W 2016 r. zwiększyła się ilość odpadów wytwarzanych przez mieszkańców w stosunku do roku poprzedniego. Większość mieszkańców, bo aż 87%, oddaje odpady w sposób selektywny.

Z pewnością duże znaczenie ma tu stawka za odbiór odpadów komunalnych odbieranych od mieszkańców w sposób selektywny, która wynosi 15 zł i jest o połowę niższa od stawki za odbieranie nieposegregowanych odpadów.  Bardzo ważnym elementem w gospodarce odpadami jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który funkcjonuje od 4 kwietnia 2015 r. Obiekt znajduje się na uboczu, w dogodnym i dostępnym miejscu - obok Oczyszczalni Ścieków w Padwi Narodowej przy ul. Polnej.  

W wyznaczonym  terminie każdy mieszkaniec gminy, za okazaniem dowodu osobistego, może przywieźć i oddać do punktu posegregowane odpady komunalne, nie ponosząc z tego tytułu żadnej opłaty. W 2016 r. mieszkańcy gminy ponad 500 razy skorzystali z usług PSZOK-u. Jest to ponad dwa razy więcej niż w roku poprzednim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE