Reklama

Próba wręczenia łapówki na przejściu granicznym w Budomierzu

Opublikowano:
Autor:

Próba wręczenia łapówki na przejściu granicznym w Budomierzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Budomierzu, zatrzymali obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

17 grudnia do odprawy granicznej na wyjazd Polski zgłosił się obywatel Ukrainy. Okazało się, że przeterminował pobyt na terenie Unii Europejskiej o miesiąc (dopuszczalny okres pobytu wynosi 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu).

- Funkcjonariusz SG poinformował cudzoziemca o naruszeniu przepisów Kodeksu Granicznego Schengen i o wdrożeniu procedury powrotowej. Wówczas mężczyzna usiłował wręczyć łapówkę w kwocie 50 euro. Za próbę przekupstwa został skazany na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zwieszeniem jej wykonania na okres próby roku. Ponadto wyrok podano do publicznej wiadomości przez umieszczenie na tablicy ogłoszeń w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie - informuje Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zgodnie z procedurą wydano także decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres jednego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE